فصل چهارم - زبان اول عشق : کلام تائیدآمیز

این لباس چقدر بهت میاد

تو بهترین سیب زمینی پز دنیا هستی . من عاشق این سیب زمینی ها هستم .

متشکرم که سطل آشغال را بیرون می بری .

و... می توان بیان کرد .

پیشنهاد نمی کنم برای اینکه همسرتان کاری  بکند که شما می خواهید چاپلوسی اش را بکنید . هدف عشق بدست اوردن چیزی که شما می خواهید نیست . بلکه انجام دادن کاری برای سعادت کسی است که دوستش دارید . اما واقعیت این است که وقتی ما کلام تایید آمیز دریافت می کنیم به احتمال قوی ترغیب می شویم که متقابلا کاری بکنیم و خواسته های همسرمان را برآورده کنیم .

کلمات تاییدآمیز یکی از 5 زبان اصلی عشق هستند . اما در این زبان چندین لهجه وجود دارد :

کلام تشویق آمیز : واژه تشویق به معنی ایجاد شهامت است . همه ما در بخشهایی از وجودمان احساس نا امنی می کنیم . ما فاقد شهامت هستیم و این عدم شهامت اغلب مانع از انجام کارهای مثبتی می شود که دوست داریم انجام دهیم . توان بالقوه هفته در وجود همسرتان و آن بخشهای نا امن وجودش در انتظار کلام تشویق آمیز شماست .

لطفا توجه داشته باشید ، نباید به همسرتان فشار بیاورید تا کاری که شما می خواهید انجام دهد . باید او را تشویق کنید تا علائقی را که دارد بسط و پرورش دهد . اگر او نخواهد ، کلمات شما لحن موعظه می گیرد . او آن را نوعی قضاوت می بیند که هدفش ایجاد احساس گناه است . آنها محبت را نمی رساند بلکه نفی و انکار را نشان می دهد .

تشویق مستلزم توجه و محبت و نگاه کردن به جهان از چشم همسرتان است . ما ابتدا باید بفهمیم چه چیزی برای همسرمان مهم است . آن موقع می توانیم کلام تشویق آمیزی بگوییم .به این ترتیب ما نشان می دهیم که به او و تواناییهایش اعتقاد داریم . ما به او اهمیت می دهیم و تحسینش می کنیم .

اکثر ما بیش از آن استعداد نهفته داریم که هرگز بتوانیم آن را پرورش دهیم . آنچه ما را عقب نگه می دارد شهامت است . همسر دوستدار و مهربان کسی  که می تواند نقش یک یاریگر بسیار قدرتمند را ایفا کند . ممکن است این زبان اصلی عشق شما نباشد و یادگیری این زبان دوم برای شما سخت و دشوار باشد . خصوصا اگر الگوی شما بیان کلمات انتقادی و محکوم کننده باشد اما به شما اطمینان می دهم که ارزش امتحان کردن را دارد .

در پستهای بعدی لهجه های دیگر زبان تاییدآمیز را خواهم نوشت

پی نوشت : دوستان خوبم اگه مایل باشید این زبان رو امتحان کنیم و تجاربمون رو در اختیار هم بگذاریم . لبخند  

 

/ 20 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر

http://www.4shared.com/file/73068483/76fa3fd0/Ali_AbdolMaleki_-_Makon_Naz_wwwap30persianblogir_64.html

امیر

آهنگ جدید و فوق العاده زیبای مکن ناز از علی عبدالمالکی با سه کیفیت متفاوت WWW.AP30.PERSIANBLOG.IR

Ashke Mahtab

سلام. 5 زبان عشق رو خوندم.خیلی خوب و مفید بود. شاد باشید[گل][گل][گل]

زینب

مهدخت جان سلام. من این روش رو امتحان کردم. خیلی موثره مخصوصا درباره مردها.اگر مردی فکر کنه کاری بهش تحمیل میشه اون کار رو یا انجام نمیده یا با اکراه انجام میده. ولی با تشویق هرکاری برات میکنه.

مجيد

سلام ممنون از نظراتت و وقتي كه گذاشتي منم سر فرصت لينك ميزنم

مجيد

سلام به وبلاگت با اسم خاطرات زندگی من لینک داده شد

سحر

ميخواهم غزل را برای پرواز بهانه کنم و پرواز را برای رسيدن به تو و تو را بهانه ی عشق و عشق را دليل زندگی می خواهم بگريزم از اين همه دل تنگی و دل واپسی از اين همه دوری و جدايی برايم ترانه بخوان می خواهم با نوازش نوای پر مهر تو تمام غصه ها را به صليب بکشم با آخرين غزل به سوی تو پر خواهم زد در انتظارم باش که در انتظار ديدار توام سلام آپ کردم و منتظر حضور پرمهرت هستم مثل همیشه روز خوش مهربونم[گل]

ساسان

سلام هموطن خوب من ... [گل] اگر چه دیگه مطلبی نمینویسم ولی همیشه مشتاقانه مطالبتون رو میخونم .... [گل] .... باز من ماندم و خلوتی سرد خاطراتی ز بگذشته ای دور یاد عشقی که با حسرت و درد رفت و خاموش شد در دل گور روی ویرانه های امیدم دست افسونگری شمعی افروخت مرده یی چشم پر آتشش را از دل گور بر چشم من دوخت ناله کردم که ای وای این اوست

زادمهر مهرآفرین ( حسن توکلی رودسری )

درود بر شما. با یک کار تازه به روزم. بفرمائید بیائید. باسپاس از بزرگواریهای همیشگی شما. تو دهنی به گزافه گوئی فیلم ۳۰۰. ...تادیداری دیگر... ...ودرودی دوباره بر شما...[گل]

مه

یادم باشه حتماَ استفاده کنم[نیشخند]