مالزی نامه (قسمت 19) - آبشار seven wells

بعد از عبور از جنگل به محل مورد نظر رسیدیم هزینه پارکینگ ٢ رینگت بود و ورودی مجانی . مسیر شیب خیلی تندی داشت و بزحمت باید بالا می رفتیم . راه ابتدا عریضتر بود و بعد باریکتر و البته با شیب کمتر . تا جایی بالا رفتیم که در روبرو راهی نبود و روی یک تابلوی بزرگ هشدار هایی رو نوشته بود که خلاصش این می شد :"در این محل هر اتفاقی براتون افتاد به ما مربوط نیست و خونتون به گردن خودتونه !"

از پلکان طرف چپ بالا رفتیم . مسیر پر رفت و آمدی بود . بالاخره به آبشار رسیدیم .

Image hosting by IMGBoot.com

ارتفاع این آبشار ٩٠ متره . از اونجاییکه در یکی از ماههای کم باران مالزی بودیم آب زیادی وجود نداشت . اما از سنگهای کاملا صاف می شد فهمید که مقدار و شدت این آب چقدر می تونه باشه . به همین علت صاف بودن سنگها باید خیلی مواظب بود و سعی کنید کفش مناسبی بپوشید .

در قسمت پایین آبشار ، در گودالی آب جمع شده بود و پیرزنی همراه چند بچه مشغول آبتنی بودند . محلیها معتقدند این آب خاصیت شفابخشی داره . تلکابین معروف لنکاوی هم از اینجا قابل دیدنه .

خب اینجا پایین آبشار بود ،‌اما ما اومده بودیم که بالاشو ببینیم .بنابراین مسیری رو که اومده بودیم برگشتیم و وارد تنها مسیر رو به بالا ، یک راه پلکانی مشرف به جنگل انبوه ، شدیم .

Image hosting by IMGBoot.com

در بین راه صندلیهایی برای استراحت قرار داده شده بود . این مسیر خیلی خلوت بود . هر کسی به خودش زحمت نمی داد اون همه پله رو بیاد بالا و چند نفری هم که با ما همراه بودند بعد از مدتی پشیمون شدند و برگشتند . در بین راه از آقایی که از بالا برمی گشت پرسیدیم چقدر راه مونده و اونم گفت "اگه بخوام صادق باشم باید همینقدر که اومدید ، برید بالا" .  ما هم دیدیم واقعا حیفه حالا که این همه راه اومدیم  بی خیال بشیم بنابراین به راهمون ادامه دادیم . گاهی اوقات برای استراحت روی صندلیها می نشستیم . صدای پرنده ها  و نفسهات و گاهی اوقات سکوت همراه با وزش نسیم باعث می شد که فکر کنی تو بهشتی . البته تا زمانی که صدای فیس فیس نمیومد و نمی ترسیدی الان یه ماری یا هر چی بیاد بخوردت ! با توجه به هشدار روی تابلو ، ترجیح می دادیم زودتر برسیم بالا . بالاخره در این مسیر پله ای اینقدر بالا و پایین رفتیم تا اینکه به محل مورد نظر رسیدیم .

Image hosting by IMGBoot.com

 

Image hosting by IMGBoot.com

Image hosting by IMGBoot.com

 

با توجه به اینکه هر کسی این ۶٣٨ پله رو بالا نمیومد ، فضای فوق العاده آرومی داشت . بعد از گرفتن عکسهای یادگاری ، پاهامونو توی آب گذاشتیم و به تماشای منظره روبرو نشستیم . جنگل سبز انبوه و آبی دریا در دوردست . صدای پرنده ها و شر شر آب و آفتابی دلچسب که خنکی آب رو مطبوع تر می کرد . اینجا نمونه ای از بهشت روی زمین بود .

Image hosting by IMGBoot.com

هر بالا رفتنی یه پایین اومدنی هم داره . البته می دونید که پایین اومدن به اندازه بالا رفتن سخت نیست . بعد از اکسیژن بلعیدن و استراحت ، برگشتیم . و اگر احتمالا کسی رو در راه می دیدیم لبخند پیروزمندانه ای میزدیم که یعنی بعله ! ما اون بالا بودیم .

ادامه دارد ...

/ 14 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معصومه

مالزی زیباست بیشتر به خاطر اینکه اکثر ملیتها در کنار هم به خوبی زندگی می کنن یه جوری زندگی مسالمت آمیز....این خیلی قشنگه.

سلام.من و همسرم قصد داریم به مالزی سفر کنیم.از بین صفحاتی که جستجو می کردم به سایت شما برخوردم اطلاعات مفیدی رو دریافت کردم.می خواست اگر توصیه ای در مورد سفر به این کشور دارین لطف کنید و برای من بفرستین.ممنون می شم[لبخند]

غزال

پس جنگل های تامان نگارا چی شد ! سفر نامه تموم شد !!!! نکن با ما از این کارا .

مانی

سلام مهدخت جان.وبلاگ قشنگی دارین. من اواخر مرداد میخوام برم مالزی.به نظرتون گشتن و تفریح چه مقدار خرج برمیداره واسم؟البته اونجا خونه یکی از آشنایان میرم.بنابراین خرج هتل ندارم.چه جوری میشه از قطار درون شهری استفاده کرد؟

پدرام

سلام من هم مثل سایر دوستان مطالب جالب شما را خوندم و لذت بردم ولی در ابتدای سفر به مالزی - سنگاپور یه سوال بزرگ برام پیش اومده و اوون اینه که با تور برم یا خودم ؟ اونجا جائی را ندارم و میخواهیم بریم هتل و ترجیحا هتلی که تر تمیز باشه .به نظر شما با تور بریم یا نه (2 نفر) آیا در هزینه ها خیلی تفاوت هست ؟ با تشکر

ناهید

سلام از سفرنامه شما خیلی لذت بردم من و خانوادم توی تیرماه از طرف دانشگاه میریم مالزی البته برای هرروز برامون برنامه تدارک دیدند ممنون میشم اگه ایمیلتونو بدید تا برنامه رو براتون بفرستم شما از لنکاوری خیلی تعریف کردید میخوام ببینم میتونیم یکی دو روز بریم لنکاوری