مرز سرو

 

مرز سرو در استان آذربایجان غربی یکی از دروازه های کشور ترکیه است . می گویند که با پنج ، شش هزار تومان و بدون ویزا میشود رفت آنطرف . اما به قانونی بودنش مشکوکم . در مسیر منتهی به مرز تک مغازه هایی دیده میشود . میگویند اینجا بازارچه مرزی است اما بازارچه مرزی اصلی روبروی پمپ بنزین است . این بازارچه مرزی اصلی از دو قسمت تشکیل شده سمت چپ کفش و سمت راست لباس . ملت هجوم آورده اند و هر چیزی که لازم دارند و لازم ندارند می خرند . انگار کسی مجبورشان کرده باشد . فروشنده می گوید اینها اجناس ترک است ولی به نظر من چین زحمتش را کشیده است . 

پ.ن : عکس فوق ( پرندگان در مرز سرو احتمالا در صف ورود به ترکیه )

/ 16 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ashke Mahtab

دوباره سلام. من که خدمتتون عرض کردم.از شانس من اون شب آسمون صاف بود[لبخند] بعد یه مدتی بارونی شد.ولی الان دوباره صاف شد[لبخند] راستی آپیدم.

ماهی تنها

سلام خوبی با پنج شش هزار تومان که نه ولی با پول تو جیبی یک هفته یه بچه مدرسه غیر انتفایی برو می شه رفت اونور

زینب

سلام مهدخت عزیزم. استان آذربایجان غربی مرزهای زیادی داره. به هر حال مرز سرو هم به یک بار دیدنش می ارزه. جنس های سرو الان نمیدونم چه جوریه. اما کلا لباس توی خود شهر ارومیه هم خیلی ارزونه.

زینب

راستی چرا دلتنگی عزیزم؟ و باز هم راستی کلاس زبان فرانسه ات در چه حاله؟

زینب

حتما زود راه میفتی مهدخت جان. امیدوارم آقا احسان هم زودتر برگردند و از دلتنگی دربیای.

رضا

به قانونی بودن خروج از مرز سرو شک نکن.چون اون پنج شش هزار تومان عوارض خروجه که به حسابه دولت واریز میشه. در مورد ویزا هم :هر ایرانی بدون ویزا میتونه به مدت سه ماه توی ترکیه باشه بدون هیچ مشکلی. این قراردادی است که در زمان رضا شاه و آتاتورک بین ایران و ترکیه بسته شده و مدت قرار داد 100 ساله که ظاهرا داریم به آخرای راه میرسیم.

سید

اگر مردم هجوم اورده ومی خرند تعجب نکنیدچون ارزانه واگر ارزانه تعجب نکنیدچون از مد افتاده کشور ترکیه است واگر در خرید درچانه زدن در همین بازارها کمی حوصله به خرج بدید می توانید30تا 40 درصد تخفیف بگیرید

مسلم

دیگه سرو شهری که میگید نیست حالا بیشتر از 60 پوشاک فروشی بزرگ در ان فعال می باشند بهر حال یک بار دیگر به دیدنش می ارزد.