Little India در مالزی (محله هندیها)

سه گروه اصلی که در مالزی زندگی می کنند مالزیایی ها ، چینی ها و هندی ها هستند که در این میان هندی ها 10% این جمعیت را تشکیل می دهند . فرهنگ هندیهای مقیم مالزی در معابد منحصر به فرد ، غذاها و لباسهای خاص آنها جلوه گر می شود .

 

 

 

گرچه هندیها ابتدا برای تجارت به این کشور آمدند و در ملاکا ، پنانگ و سنگاپور ساکن شدند ، اما بعد از اینکه این کشور تحت قوانین بریتانیا قرار گرفت ، کارگران هندی برای کار بر روی مزارع قهوه ، شکر و ... و نیز کارهای ساختمانی نظیر ساخت پلها ، ساختمانها و جاده ها به این کشور فرستاده شدند .

 

 

 

یکی از قدیمی ترین قسمتهای شهر خیابان Masjid India  است که قدمت آن یک قرن می باشد  و نام این خیابان به مسجدی که در سال 1870 توسط جمعیت مسلمان هندی این منطقه  ساخته شده برمی گردد .

این مسجد در قلب Little India  قرار دارد .

دست فروشها و مغازه ها انواع ساری و لباسهای هندی ، طلا ، داروهای سنتی ، لوازم شیشه ای براق و رنگی وDVD  های بالیوود و ... ارزان می فروشند .

 

Little India  را علاوه بر کوالالامپور در Georgr Town واقع در پنانگ نیز می توانید ببینید .

 

همچنین دست فروشانی هستند که در طول روز در خیابانهای رنگی و پرجنبو جوش این منطقه به شما غذاهای تند هندی مثل samosa  ، ghulab jamun ( نوعی دسر شیرین) و vadai  ( شامل نخود ، ریشه تند گیاه ginger ، برگهای کاری ، پیاز و ترکیبی از ادویه جات تند) که با نوشیدنیهایی نظیر cincau  و pink air bundukg  خورده می شود .

برای خرید جواهرآلات باید بدانید که قیمت به وزن آن وابسته است . به یاد داشته باشید که قیمت طلا ثابت می باشد .

اگر شما به خرید لوازم هندی علاقه دارید این خیابان رنگارنگ جای مناسبی است و در فاصله نزدیکی با china town  قرار دارد

/ 0 نظر / 25 بازدید