کی میگه مادر بودن سخت نیست ؟

کی میگه مادر بودن سخت نیست ؟ دوران بارداری , به دنیا آوردن , تر و خشک کردن و ... به کنار .

اگه مجبور باشی صد بار کشوی روسریهاتو مرتب کنی و تا روتو برمی گردونی دوباره همشو کف اتاق ببینی , اینو نمی گی !

اگه مجبور باشی صد بار رد انگشتای کوچولو رو از روی تلویزیون و میز و ... پاک کنی ولی چون این آقا کوچولو دوست داره به تو کمک کنه , حاصلش اثر انگشت های بیشتری باشه , اینو نمی گی .

اگه مجبور باشی هزار جور شکلک از خودت درآری و هر بار عکس احسان و نشون می ده بخندی و بگی ادان ادان (احسان) , اینو نمی گی .

اگه مجبور باشی که با این سن و سال بدوی تا دنبالت بیاد و تیر بزنه و از ته دل بخنده و دل تو هر بار که کنار میز و دیوار و پله میره بریزه پایین , اینو نمی گی .

اگه هر بار که لپ تاپت رو باز می کنی تا کارای عقب موندتو انجام بدی , بیاد و ببندتش و هر موقع که می بندیش بخواد بازش کنه و بعد که می بینه نمی تونه , برش داره و مجبور باشی که براش توضیح بدی آخه عزیز من تو هنوز یه سالته , بی خیال ... اینو نمی گی .

اگه مجبور باشی هر بار که گوشی رو می ده بهت و میگه  اَ  اَ (الو) با هیچکی ٢ ساعت تمام حرف بزنی , اینو نمی گی .  

اگه مجبور باشی ...

 

پ.ن: بکار بردن کلمات دو , صد و هزار نشان دهنده اغراق نویسنده  و ناشی از خستگی وی در انجام کارهای منزل می باشد . وگرنه او شیطنتهای صدرای کوچک (خواهرزاداه اش) را خیلی دوست دارد !!! (نداشته باشد چکار کند)

/ 7 نظر / 42 بازدید
محسن نصیری

DAR HAR surat man shoghlam dar rabete ba safere khoshhal misham komaketun konam

زینب

سلام. الهی!! چه بچه بامزه ای! [گل][قلب] اما واقعا دنیای بچه ها اینقدر شیرینه که حاضری براشون مادری کنی حتی اگر خیلی سخت باشه مگه نه؟! [پلک]

محمد باقر لرزان

سلام قالب وبلاگت زیباست مطالب و پست ها آن هم بسیار زیباست لذت بردم دوست داشتی سری هم به کلبه حقیرانه من بزن خوشحالم می کنی با مطالب و عکس ها و پستهای زیبا و خواندنی چشم انتظارتم . تا درودی دیگر بدرود .

عادل

مادر بودن سخته، پدر بودن هم؛ سخت ترش هم تصمیمیه که دو نفر میگیرند که یکی دیگه رو بیارند توی دنیا؛ سخت ترش تربیتشه؛ تحملشه؛ تأمین آرامششه؛ .... باز هم بگم!؟!؟! حالا با تمام این سختی، چه خودخواهیه تو بشر وجود داره تا برای دیدن یه خنده یا ادامه نسل یا هر چیز دیگه یکی دیگر رو میفرسته تو این دنیا!؟!؟ من گیجم! بعد از دیدن فیلم لیلا خوندن این پست شما کمی جالب توجه بود.