فصل هفتم - زبان چهارم عشق - خدمت به یکدیگر

به این سه نکته توجه کنید : اولا آنچه ما پیش از ازدواج انجام می دهیم دلیل بر کارهایی که پس از ازدواج انجام خواهیم داد نیست . قبل از ازدواج ما در تب و تاب عاشقی هستیم و بعد از ازدواج دوباره به صورت همان آدم پیش از عاشقی در می آییم . اعمال ما تحت تاثیر الگوی والدینمان ، شخصیت خودمان ، تصورمان از عشق ، عواطف ، نیازها و آرزوهایمان قرار دارند . تنها یک چیز در مورد رفتار ما قطعی است : رفتار ما همان رفتاری نخواهد بود که موقع عاشقی از خود نشان می دادیم . ثانیا عشق یک انتخاب است و نمی تواند اجباری باشد . انتقاد و امر و نهی باعث شکاف و دور شدن از یکدیگر می شود . اما با درخواست کردن می توانید او را به سمت ابراز عشق راهنمایی کنید . هر یک از ما هر روز باید تصمیم بگیر به همسرش عشق بورزد یا نورزد . اگر عشق را انتخاب کنیم آنگاه بیان آن به نحوی که همسرمان دوست دارد عشقمان را به لحاظ عاطفی موثر تر خواهد ساخت .

حقیقت سومی هم وجود دارد که تنها یک عاشق بالغ می تواند آن را بشنود . انتقادات همسرم از من درباره رفتارم واضح ترین سر نخ را درباره زبان اصلی عشق او بدست می دهد . افراد بیشترین انتقاد را در آن زمینه می کنند که خودشان عمیق ترین نیاز عاطفی را در آن زمینه دارند . انتقاد آنها ، راه ناقصی است برای طلب عشق . اگر ما این را بفهمیم می تواند به ما کمک کند تا انتقادها را به طرزی سازنده تر در نظر بگیریم .

راه حل : اگر زبان عشق شما و همسرتان خدمت به یکدیگر است ، یک کاغذ بردارید و هر کدام سه یا چهار کاری که اگر همسرتان انجام دهد واقعا احساس می کنید که دوستتان دارد را بنویسید . سپس از همسرتان بخواهید به مدت 2 ماه این کارها را انجام بدهد . بعد از دو ماه شاید بخواهید درخواستهای دیگری به لیستتان اضافه کنید اما معقولانه این است که هر ماه فقط یک درخواست اضافه شود .

توجه کنید که شما مجبور به انجام این کارها نیستید اما اگر می خواهید محبتتان را به همسرتان نشان دهید این چند کار از نظر او این معنی را می دهد .  

/ 14 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرناز

[دست][دست][دست] عالی بود...بسیار موافقم دوست من...[گل]

ژوکر

سلام امشب ژوکر خوابش نمیبره اگه دوست داری بدونی که به چی فکر میکنه یه بار دیگه به وبلاگش سر بزن خوابش خیلی ترسناکه C U[گل]

سمیر

سلام اول میخوام در مورد پست روز جمعه بگم.من هم برای نوشتن تصمیم به نوشتن خاطرات داشتم اما همونطور که شما هم گفتید وقتی دیگران مطالب آدم رو میخونن در مورد مطالبی که مینوسیم مسئول هستیم.اما باید بگم که در مورد خود نوشتن کار سختی.در این مورد تصمیم گرفتم شرایطی برای نوشته هام بذارم.از اون به بعد نوشته هایی رو مینویسم که یا آموزنده باشه یا سرگرم کننده.حتی اگر ماجرا شخصی باشه.دوم اینکه به نظرم بیشتر باید در مورد عشق ورزیدن بنویسید تا اینکه عشق محدود به بعضی حالتها نشه و هر کسی بتونه از اون بهره ببره.در اخر از شما برای خوندن قسمت دوم اپیدمی دعوت میکنم و براتون آرزوی موفقیت دارم.

زينب

من فکر میکنم وقتی درخواستهامون رو برای همسرمون نوشتیم در همین حد باشه و از اون نخوایم که دو ماه اونها رو انجام بده. آخه وقتی کاری تکرار بشه به عادت تبدیل میشه. من نمیدونستم اینکه همسر آدم ازش درمورد به خصوصی انتقاد کنه میتونه نشونه این باشه که انتظار خاصی از آدم داره. نکته جالبی بود. از حالا به بعد بیشتر دقت میکنم.

زينب

درباره سوالی هم که ازت پرسیده بودم فعلا به این نتیجه رسیدم که در هر صورت وارد شدن از هرکدوم از زبانهای عشق همسر میتونه ما رو پله ای به هم نزدیکتر کنه و به هر حال تاثیرات مثبت زیادی داره.

زينب

باید ازت تشکر کنم مهدخت جان. چیزهای خیلی جالبی یاد گرفتم تا حالا. [گل][گل][گل] فکر میکنم ممکنه هر آدمی بیشتر از یک زبان عشق داشته باشه. درسته؟!

الهه مهردل

گل::::گل سلام دوست عزیزگل::::گل خوشحالم از داشتن دوستانی چون شما :از دعوتت و دیدن آپت خوشحال تر شدم: دوسه روزی نبودم حامل درودحکیم توسم :::::::::::شاد و سلامت باشین:::::::::::: [گل][گل][گل][گل][گل]

نیوشا

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][خداحافظ]