مالزی نامه (قسمت 4 - کوالالامپور)

روبرو بخش پذیرش هتل بود که کسانی که می خواستند   check in   کنند در یک صف و کسا نی که می خواستند   check out   کنند در صف دیگر ایستاده بودند .

برگه رسید پولی که در فرودگاه پرداخته بودیم و نشون دادیم وپس از پرداخت 500 رینگت بابت دیپوزیت ، Bell captain ما رو به اتاقمون راهنمایی کرد .

اتاق ما در طبقه 9 هتل بود و چشم انداز اون هتلهای دوقلو البته از یک طرف (یعنی ما فقط یک قلش رو میدیدیم) بود .

درست روبرو اتاق یک کلیسا بود که صدای زنگ و گاهی اوقات موزیک  میشنیدیم .

اتاق راحتی بود و تجهیزاتش کافی ولی قدیمی بود . وسایلو توی کمدها چیدیم و کمی استراحت کردیم . چقدر می چسبید بعد ازاون خواب با اعمال شاقه در هواپیما .

ساعتای 5 بود که زدیم بیرون . هم می خواستیم زودتر بفهمیم که اطرافمون چه جوریه و هم اینکه سیم کارت بگیریم و به خانواده هامون خبر بدیم که سالم رسیدیم .

من 100 رینگت به علاوه آدرس هتل رو برداشتم تا اگه گم شدم دستم به یه جایی بند باشه . و بقیه دلارها رو توی صندوق امانات هتل گداشتیم . این صندوقها فقط یک کلید داشت که در اختیار خود شخص قرار می دادند و اگر گمش می کرد باید صندوق رو داغون می کردند تا امانات رو بهش برگردونند که البته بابت جریمش و هزینش هم مبلغ 300 رینگت معادل 90 هزار تومان می گرفتند .

یکی از خیابانهای اطراف هتل رو انتخاب کردیم . همه جا شلوغ و پلوغ بود . در این قسمت شهر همه جور آدمی و با هر ملیتی می تونستی ببینی . هندی ، چینی ، اروپایی ، عرب و ... . خانمهای مالایی  پوششهای متفاوتی داشتند. لباس اصلیشون که دامن بلندی بود که معمولا پارچه ساده ای داشت و بر روی اون پیراهنی تا زانو می پوشیدند که طرحدار بود و روسری ای که از نظر رنگ متناسب با لباسشون بود . حجابشون خیلی کامل بود و حتی یک تار موشون هم دیده نمی شد گرچه من کسانی رو هم دیدم که از جلو کاملا محجب بودند و موهاشون دیده نمی شد اما شالی توری بر سر داشتند . کسانی هم بودند که محجب ولی با تیشرت و شلوار بودند . به هر حال تمام این آدمها با هر دین و مسلکی و با آزادی کامل در کنار هم زندگی می کردند.

 از لابلای ماشینها عبور کردیم و از عرض خیابان گذشتیم .

تقریبا همه مغازه ها سیم کارت داشتند اما در انواع و قیمتهای متفاوت که همین باعث میشد یک کم گیج بشیم که کدومشو انتخاب کنیم . البته چیزی که برای ما اهمیت داشت این بود که در شهرهای دیگه هم آنتن بده .

از اونجایی که برنامه ریزی کرده بودیم تا به مناطق جنگلی تامان نگارا بریم کفش اسپورت پوشیده بودیم اما دیدیم که در این اوضاع آب وهوایی نمیشه . هوا گرم و سنگین بود . بنابراین از یکی از مغازه ها صندل خریدیم . البته جنس مرغوبی نداشت اما باید می خریدیم تا بتونیم راه بریم . همونجا کفشها رو در آوردیم و صندلها رو به پا کردیم و به راهمون ادامه دادیم . هر چه از محل هتل دورتر می رفتیم اوضاع بهتر می شد . خلوت تر ، تمیز تر و مدرن تر . خیابانها با فانوسهای چینی قرمز تزئین شده بود .

قدم زنان در حرکت بودیم که یهو چشمای احسان برق زد . بله اونجا چیزی نبود جز یک پاساژ چند طبقه که محصولات کامپیوتری داشت و احسان هم که عاشق اینجور چیزهاست و البته شغلش هم ایجاب می کنه که به این محصولات توجه کنه ازم خواست که یه سری به اونجا بزنیم . البته از اول هم قرار بود یه چیزایی از اینجا بخریم تا کمی از هزینه هامونو در بیاریم اما هنوز خیلی زود بود .

با وجود اینکه به جای دیدن کامپیوتر ترجیح می دادم شهرو ببینم ، قبول کردم . پاساژ هم شلوغ بود .

احسان رفت سراغ نوت بوکها و از فروشنده راجع به خصوصیات و قیمتها سوال می کرد اما ظاهرا قیمتها مثل ایران یا حتی گرانتر بود . شاید هم فکر کرده بودند خوب میشه سر این توریستها رو کلاه گذاشت .

زیاد اونجا نموندیم و تصمیم به بازگشت گرفتیم . در راه رفت معبد هندو ها  رو دیده بودم . این معبد  که به سبک همه معابد هندی گنبدش (اگه بشه اسمشو گنبد گذاشت) بصورت طبقه طبقه و پر از انواع و اقسام مجسمه ها بود . بوی بدی می اومد . نمی دونم چرا هر جا هندو بود بوی بد هم بود .

 

می خواستم ببینم چه جوریه و مردم اونجا چی کار می کنند . بنابراین کنجکاوانه از پله ها بالارفتم و داشتم توی معبد رو دید می زدم که آقای هندی ای پرسید مال ایران هستید ؟ و ما هم جواب مثبت دادیم و یک کم با هم خوش وبش کردیم و او گفت که ایرانیهای زیادی میان اینجا و بعد هم متذکر شد که در این مکانها باید بدون کفش وارد شید . تازه فهمیدیم که منظورش این بوده که چرا کفشاتونو در نیاوردید . کلی معذرت خواهی کردیم و گفتیم که اینو نمی دونستیم . و من رفتم که کفشامو در بیارم که یهو پام خیس شد .

من اصلا آدم سخت گیری نیستم اما نمی دونم چرا نسبت به هندوها احساس خوبی ندارم . خلاصه حالم حسابی گرفته شد . نمی دونستم پامو روی چی گذاشتم . شاید به خاطر اون بوی گند بود . بنابراین از رفتن داخل معبد منصرف شدیم و گفتیم که بعدا مزاحمتون میشیم !!!  

ساعت 10 بود که تاکسی گرفتیم و به سمت برجهای دوقلو پتروناس رفتیم . دسته های رقص که کارشون به پایان رسیده بود با لباسهای چینی و یکدست توی خیابون منتهی به برجهای دوقلو بودند . درست جلوی برجها پیاده شدیم .

چه عظمت و شکوهی داشت . نورهای زیادی که بهش میتابید این بنای منحصر بفرد رو تبدیل به یک نگین درخشان کرده بود و به جلالش می افزود .  دور تا دور این برجها با پرچم مالزی تزیین شده بود . پشت سر هم برج مخابراتی KL Tower  بود که در واقع برج میلاد تهران به همین سبکک ساخته شده است .

چند دقیقه ای مات و مبهوت بزرگی و زیبایی برجها بودیم . بعد تصمیم گرفتیم که بریم و از پلی که دو برج رو به هم وصل میکنه رد بشیم و شهر رو از اون بالا ببینیم که چون دیروقت بود و در حال بسته شدن اجازه ندادند . ما هم به مرکز خرید بغلی رفتیم . اجناس اونجا هم گران بود و هم قشنگ ولی فقط به درد نگاه کردن می خورد . ما هم کمی نگاه کردیم و بعد هم تاکسی گرفتیم و به سمت هتل حرکت کردیم .

ادامه دارد ...

توصیه های من

۱ - همیشه آدرس محل اقامت و مقداری پول با خودتون داشته باشید .

 

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشته

روزت مبارک جیگر ▒▒▒▒▒▒▒██▒▒▒▒███▒▒▒▒██ ▒▒▒▒▒▒█▓▓█▒██▓▓▓██▒█▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▒▒▓█▓▓▓▓▓▓▓█▓▒▒▓█ ▒▒▒▒▒█▓▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓█▓▓▓▓▓▓█▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓██▓▓▓▓▓██▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒█▓█▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▒▒▓▒▒███▒▒▓▒▒▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▒▒▓▒▒▒█▒▒▒▓▒▒▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓███▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒█▓▓▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓▓█ ▒▒██▓▓▓█▓▒▒▒██▒██▒▒▒▓█▓▓▓██ ▒█▓▓▓▓█▓▓▒▒█▓▓█▓▓█▒▒▓▓█▓▓▓▓█ █▓██▓▓█▓▒▒▒█▓▓▓▓▓█▒▒▒▓█▓▓██▓█ █▓▓▓▓█▓▓▒▒▒▒█▓▓▓█▒▒▒▒▓▓█▓▓▓▓█ ▒█▓▓▓█▓▓▒▒▒▒▒█▓█▒▒▒▒▒▓▓█▓▓▓█ ▒▒████▓▓▒▒▒▒▒▒█▒▒▒▒▒▒▓▓████ ▒▒▒▒▒█▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓█▓█▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒▒▒▒█▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒▒████▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓████ ▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓█ ▒▒▒▒█▓▓▓▓▓▓▓▓█▒█▓▓▓▓▓▓▓▓█

یک دوست

سلام ممنون از اینکه اومدی و به ما سری زدی وبلاگت هم قشنگه متن شما هم خواندنی راستی من هم آپم[گل][گل]

زینب

سلام مهدخت جان. من خیلی دوست دارم این مالزی نامه ها رو بخونم. همه رو جمع کردم تا سر فرصت بخونم. امروز بازم هنوز نیومدی. وقتی مطلب گذاشتی خبرم کن تا سر بزنم بهت. [گل][گل]

محمد

با سلام وتشکر از شما من شما رو لینک کردم .با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما

فرشته

سلام سلام سلام __________#####_____##___آپم___## _________#____##_____##________## ________#_____##_____##___بدو___## ________#_____##_____##________## _________#____##_____##___بيا___## __________#####______##_______## ______________##_______#######__ ______________##_________####____

*(`'·.¸(`'·.¸* سعيد *¸.· '´) ¸.·'´)*

در شبِ آسايشِ ماه، کنجِ پستوي خيس از عطر شب‌بوها، پشت نقابِ غبارآلود خاطره ها، تصويري از درنگ را نقاشي ميکنم دوست عزيزم سلام وبلاگ زيباو قلم توانمندي داريد ... برايتان موفقيت بي پايان آرزو ميکنم يه سري هم به من بزن مطمئنم خوشت مياد..[گل][گل][گل][گل] راستي اگه دوس داشتي با هم تبادل لينك كنيم خبرم كن.

امیر

چه خوب سفرنامه مینویسی! وقتی سفرنامه میخونم همراه طرف میشم و حس میکنم اونجا رو دیدم. ادامه بدید ببینم کجا ها رفتیم[چشمک]

سلطان

سلام! وبلاگ خوبی داری!مطالب جدید و جالبی نوشتی! آدرست را از (مه) گرفتم . به وب جدید من هم سر بزن اگر خوب بود به نام(چشم چشمه)لینکم کن

زينب

سلام. من که دارم وسوسه می شم حتما یه سر بریم مالزی. دیدن جاهای جدید همیشه لذت بخشه چون لذت کشف کردن در آدم به وجود میاد. منم خیلی نسبت به هندی ها ...