تایلند نامه (قسمت دهم) - آروما ماساژ

چاره ای نداریم جز گشتن در محله و دید زدن مغازه ها .

قبلا گفتم که از شغلهای مرسوم اینجا ، فروش لوازم غواصی ست و تورهای تفریحی . البته تورهای آموزشی هم وجود دارد که به نسبت ایران تقریبا قیمتها نصفه است . ولی حداقل باید ٢ روز کامل را برای برنامه آموزشی بگذاری و در پایان هم یک امتحان به زبان انگلیسی یا فرانسه بدهی و مدرک پدی PADI بگیری . من و احسان سابقه غواصی داریم و بدون اغراق از عهده امتحان بر خواهیم آمد  ولی می ترسم از امتحان کتبیش رد شوم . چون کتابش قطور است و آدم که نمی آید مسافرت که درس بخواند! ضمن اینکه وقت هم نداریم و فکر می کنم برای من همان ایران بهتر باشد . بنابراین از خیرش می گذریم .

و از شغل های دیگر ، آرایشگاهها که اکثرا  ل.ی.د.ی  ب.و.ی  ها متصدی آن هستند با قدهای بلند و چهره های مردانه و ناخنهای لاک زده . در اینجا بافتهای آفریقایی را می توانی با مبلغ ناچیزی در حدود ١۵ تومان انجام دهی . که البته بعدا ایرانیهای زیادی را دیدیم که این کار را کرده اند .

خدمات دندانپزشکی هم باید اینجا ارزان باشد . صف طولانی توریستهای اروپایی که برای سفید کردن دندانهایشان انتظار می کشیدند گویای این مطلب بود . نمی دانم با این بیماریهایی که اینجا رایج است ، چطور می توانند اعتماد کنند . این را هم بگویم که کلا در اینجا برای خوشگل کردن آدمها خیلی تبلیغ می شود .

یکی دیگر از کسب و کارهای اینجا ، ماساژ است . از فوت ماساژ گرفته تا ماساژ تایلندی که خشک و خشن است و یا شیوه نرمتر ! با استفاده از روغهای مختلف که هر کدام بسته به روغنش اسم متفاوتی دارد . اگر به تایلند بروی و این ماساژها را امتحان نکنی ، مثل این است که بروی اردبیل و آبگرم های سرعین را نبینی . اما بدی مغازه های خیابان این است که جلوی چشم خلق الله این کارها را انجام می دهند . بنابراین بهتر است که مبلغ بیشتری بپردازیم و در یکی از هتلها ماساژیده شویم .

ما هم که برنامه امروزمان به هم خورده ، تصمیم می گیریم بعد از گرفتن پول به یکی از هتلهای زیبا برویم و ماساژ را امتحان کنیم .

اینقدر عرض بازار را می رویم و می آییم تا هم اکس چنج باز کند وهم فروشنده لباس غواصی . لباس را پس می دهیم . بدون ناراحتی پول را می دهد . بجایش از چند مغازه آنور تر یک بلوز اسنورکلینگ مارک mares (١٣٩۵ بات) می خرم . این بلوزها را برای شنا هم استفاده می کنند . چون ضد آفتاب است و بدن در زیر این آفتاب سوزان محفوظ می ماند . ولی هیچ کس شلوارش را ندارد . همه از فروشگاه نایک برایش شلوار می خرند . من هم می خرم اما خیلی جذب است و فکر نکنم بپوشمش . برای احسان هم بلوز و شلوار سفید و نخی می خریم که در طول سفر خیلی بدرد خورد و به شما هم توصیه می کنم بخرید .

بعد به هتلی لوکس می رویم . اینجا مثل یک باغ بزرگ است با درختهای نارگیل سر به فلک کشیده . که البته شبیه محل اقامت ماست ! اما همه چیز بزرگتر و زیباتر . مسئول رسپشن که دختر ریز نقشی ست سوالاتی در مورد کشور و دینمان می کند و در پایان می گوید او هم مسلمان است ، اما ظاهرش چیزی را نشان نمی دهد . لیست ماساژ ها همراه با عکسهایش را نشانمان می دهد .

Image hosting by IMGBoot.com

از لیست ماساژ ها ، آروما ماساژ یک ساعته با روغن ریشه گیاهان استوایی را انتخاب می کنیم . مبلغش نفری ١٢٠٠ بات است که تخفیف می گیریم (١٠٠٠ بات) . تا ماساژورها بیایند بهمان پیشنهاد می کنند که به استخر برویم . احسان مایو دارد ولی استخرش بیشتر شبیه حوض است .

بعد از انتظار کوتاهی دختر به ما ملحق می شود و می گوید شما گفتید که مال ایران هستید؟ و وقتی می گوییم "بله" سریع می گوید IRAN IRAQ (خوب از خیلی جهات به هم شبیهند) و بدون اینکه فکر کند ممکن است من بدم بیاید ، یک نگاهی به احسان می اندازد و می گوید تو که رنگ پوستت سفید است . چطور می گویی ایرانی هستی . و من بالای منبر می روم و راجع به نژاد ما که آریایی است و ما مثل ژرمن هاییم و ... برایش می گویم ، اما نمی گویم که نژاد ما قاطی زیاد دارد ! و احسان  اضافه می کند که در ایران خیلی ها رنگ پوستشان از من سفیدتر است .

با دو خانم به سمت محل اختصاصی ماساژ می رویم . این محل شامل یک اتاق با دو تخت است که در سه طرفش پنجره های بزرگی قرار دارد .

Image hosting by IMGBoot.com

در گوشه دیگر محلی است برای گذاشتن وسایل و حمام که سقف ندارد . همچنین در فضای اصلی یک جکوزی دو نفره هم دارد که برای استفاده از آن باید مبلغ بیشتری بپردازی . دو صندلی هم اینجا گداشته اند . اینجا هم سقف ندارد . در واقع شاخ و برگ درختان سقف این فضا و حمام را تشکیل می دهد .   

باید یک ش.ر.ت که جنسش مثل جوراب زنانه است بپوشیم با روبدوشامبر . بعد به فضای اصلی می رویم . روی صندلیها می نشینیم و دو خانم پاهایمان را در ظرفی مسی که آب و گُل دارد می شویند .

Image hosting by IMGBoot.com

 بعد باید روبدوشامبر را در بیاوریم . خانم ماساژور صورتش را پشت روتختی قایم می کند تا مبادا بدن شما را ببیند . روی تختها دمر دراز می کشیم بصورتی که صورتمان روی یک بالش سوراخ دار ! است . از آن سوراخ می توانی ظرف آب و گلی که در زیر تخت است ببینی . ماساژ شروع می شود . در حین ماساژ تمام پنجره ها را باز کرده اند و بادی که به تنت می خورد و صدای پرنده ها احساس آرامش را دو برابر می کند .

 حرکات دست به قدری جالب است که فکر می کنم بیشتر از دو دست دارد . اول پشت ، بعد دستها و پاها . حالا باید برعکس شوی . روی چشمهایت دستمال مرطوبی می گذارد . دوباره پاها و دستها . شانه ها و سر و در آخر هم موهایم را می کشد و بعد گل سرم را می بندد . ماساژ خانمها با آقایان فرق دارد . جای شانه و سر برای احسان سینه و شکمش را ماساژ می دهند . ماساژ تمام خستگی را از بدنم خارج کرده . انگار تمام عضلاتم شل شده اند و اصلا نمی توانم حرکت کنم . دوست دارم روی همان تختها دراز بکشم . اما یک ساعتمان تمام شده . دوش می گیریم و به سمت لابی هتل می رویم .

در لابی هتل با هندوانه و چای زنجبیل پذیرایی می شویم . زنجبیلش آنقدر تند است که فکر می کنم دارم فلفل می خورم . ولی با هندوانه خنک بسیار دلچسب است و بهترین چیز بعد از آن همه ریلکسیشن است تا هوش و حواست سر جایش بیاید.

 بعد از خوردن نهار به هتل بر می گردیم . استخر خالی است . سریع لباس اسنورکلینگم را می پوشم و می رویم شنا .این اولین بار است که من و احسان با هم در یک استخر کاملا خصوصی (گفته بودم که وقتی خانواده ای شنا می کند کس دیگری نمی آید ) شنا می کنیم و می ارزد به پولی که برای لباس پرداخته ایم .

صبح به Mamm زنگ زده و گفته بودیم که یک روز از کرابی و یک روز از لانتا را حذف کند و برای برگشت بلیط هواپیما بگیرد . عصر زنگ زد و گفت هتلها پر است و فقط توانسته یک روز از لانتا را کم کند و بلیطهای ارزان قیمت هم تمام شده و نمی تواند بلیط بگیرد . خودش می داند که چه کلاهی سرمان گذاشته و حالا می ترسد در سودش ، ضرر کند .

ادامه دارد ...

 

 

/ 23 نظر / 134 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افشین

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه تایلند نامه تان بسی ما را مشعوف ساخت. خوشحال میشم به وبلاگ من هم سرکی بزنی. اگه امکان تبادل لینک هست وبلاگ من رو با نام " این اندرونی منه پس رازدار باش!!! " لینک کن و توی نظرات به من اطلاع بده. ممنون از نوشته های زیبات

سینا

با سلام خدمت شما من وهمسرم تصمیم داریم در اسفند ماه سفری به مالزی یا تایلند داشته باشیم باتوجه به اینکه شما هر دو کشور رفتید کدوم رو پیشنهاد میکنید. البته ما نظرمون بیشتر تایلند است من فقط با توجه به اینکه همسرم محجبه است نگران هستم که شاید زیاد به همسرم خوش نگذره(معذب باشه) در ضمن اگه ما فقط قصد داشته باشیم بانکوک بریم به نظر شما یک هفته زیاد نیست (از لحاظ مراکز دیدنی تفریحی و خرید ) راستی چرا سفرنامه رو ادامه نمیدهید مشتاقانه منتظر ادامه سفر نامه هستم

حسین

سفرنامه تایلند و مالزی به این خوبی و روونی ندیده و نخونده بودم.. دلنشین شد سخنم تا تو قبولش کردی... باز هم سر می زنم و می خونم مطالبتون رو موفق باشین

سارا

حیف که نصفه موند مهدخت جان این بقیه سفرنامه را هم بنویس حالا دو نفر یک حرفی زدند برای خودشون این همه که دوست دارند و تشکر می کنند... بنویییییییییییییییییس لطفا

امیر فرشاد

سلام سفرنامه بسیار جالبی دارید. خواهش میکنم انرا ادامه دهید چرا که برای عده زیادی که امکان سفر ندارند بیسار جالب است واز این طریق میتوانند با مردمان سایر کشورها و عقاید آنها اشنا شوند. این کار شما خدمت بزرگی به هموطنانتان میباشدو در ارتقای سطح فرهنگی و بینش آنان بسیار موثر است پس لطفا ادامه دهید. ممنون. امیر فرشاد- ازشهرستان سرخس-خراسان رضوی

مریم

سلام. من و همسرم می خوایم 7 روز کوالالامپور بریم .نگران هزینه سفریم به نظر شما چقدر پول داشته باشیم.ممنون.

ترگل

سلام . شهریور ماه می شه تایلند رفت یا میزان بارندگی زیاده؟ مرسی.

میثم

سلام ... بسیار خوشحالم که وبلاگ شما رو دیدم... اطلاعات بسیار کامل بود. من قصد دارم سال آینده برای زندگی به تایلند برم( کار و تحصیل ) شما تایلند رو برای زندگی پیشنهاد میدین؟ اینو اضافه کنم که من جوونم و مجرد. البته تا ماه آینده خودم یه سفر خواهم رفت... در کل وبلاگ شما در شناخت این کشور بسیار کمک میکنه... راستی تا یادم نرفته بگم که چقدر شما و همسرتون به هم میاین( ماشاالله) ایشاالله خوشبت باشید. به وبلاگ منم سر بزنید

مجید

سلام داشتم در مورد ماساژ آروما سرچ میکردم که خاطره شما رو هم خوندم. جالب بود. من ماساژور آروما هستم و از کشور تایلند و از ایران مدارک بین المللی آروما (ماساژ حرفه ای با روغن) رو دارم. اگر خواستید میتونم خدماتم رو به شما و دوستانتون ارائه بدم در تهران و در محل شما. هزینه ماساژ من بیست و پنج هزار تومان است. و تخت ماساژ پروتابل با خودم همراه دارم. موفق باشید.

ramin

ممنون از خاطرات زیبا و خوبتون امیدوارم همیشه سفر برید و ما رو هم با نوشتن خاطرات زیبا و خوبتون سهیم کنید یک سوال هم دارم از بانکوک تا سامویی چند ساعته و چند دلار یا بت هزینه هواپیما هست، امیدوارم همیشه خوش و موفق باشید، ممکنه ایمیل کنید ممنون