فصل هشتم - زبان پنجم عشق - تماس فیزیکی

در زندگی زناشویی لمس عشق می تواند اشکال بسیاری به خود بگیرد از آنجا که گیرنده های لمسی در سراسر بدن پخش شده اند تماس مهر آمیز با هر نقطه از بدن همسرتان می تواند به معنی ابراز محبت باشد . این بدان معنی نیست که همه تماسها یکسانند . برخی از آنها لذت بیشتری به همسرتان می بخشند . البته بهترین راهنمای شما همسر شماست . به هر حال او کسی است که در پی ابراز محبت به اویید . او بهتر از همه می داند که چه چیزی را تماس مهرآمیز تلقی کند . اصرار نداشته باشید که به شیوه خود و مطابق وقت خود لمسش کنید . یاد بگیرید که به زبان عشق او سخن بگویید . شاید همسرتان بعضی تماسها را ناراحت کننده یا آزار دهنده بداند . اصرار بز ادامه اینگونه تماسها نقطه مقابل عشق را می رساند . این اشتباه را نکنید که فکر کنید تماسی که برای شما لذت بخش است برای او نیز لذت بخش خواهد بود .

برخی از تماسهای عاشقانه ممکن است محتاج توجه کامل شما بوده و مستقیما به برقراری رابطه جنسی بیانجامد .  واضح است که تماسهای مستقیم و کامل به زمان بیشتری نیاز دارد . نه تنها انجام تماس واقعی بلکه آموختن چگونگی برقراری این نوع تماسها با همسرتان وقت بیشتری می گیرد . اگر برقراری رابطه جنسی بیشترین اهمیت را برای همسرتان دارد مطالعه کتب آموزنده و یادگیری هنر رابطه جنسی می تواند قابلیت شما را در ابراز عشق افزایش دهد .

برخی از تماسها ضمنی و لحظه ای هستند . تماسهای عاشقانه ضمنی به وقت کمتری نیاز دارند ولی فکر بیشتری می برد . گذاشتن دستتان روی شانه همسر در حین ریختن چای ، لمس بدن او هنگام عبور از آشپزخانه ، تماس با یکدیگر هنگام خروج از خانه ، بوسه ای کوتاه یا لحظه ای در آغوش کشیدن یکدیگر و ...به هیچ وقت اضافی نیاز ندارد اما محبت شما را با صدای رسا اعلام می کند .

وقتی دریافتید که تماس فیزیکی زبان اصلی عشق همسرتان است دیگر هیچ چیزی نمی تواند راههای ابراز این نوع محبت را محدود کند . کشف راهها و مکانهای لمس یکدیگر می تواند چالش هیجان انگیزی باشد . اگر هرگز پنهانی همسرتان را لمس نکرده اید اکنون درمی یابید لمس پای ا. هنگام شام خوردن در رستوران به هیجان آن اضافه خواهد کرد . اگر عادت ندارید دستتان را در مقابل دیگران بگیرید ممکن است دریابید قدم زدن در حالی که دستان هم را گرفته اید مخزن عشق همسرتان را پر خواهد کرد .

سعی کنید در مکانهای جدید تماسهای جدید برقرار کنید و از همسرتان بپرسید آیا لذت بخش هست یا نه . به یاد داشته باشید او حرف آخر را می زند . شما در حال یادگیری زبان عشق او هستید .

/ 13 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ashke Mahtab

درسته به نکته خیلی خوبی اشاره کردید. ممنونم از راهنماییتون.

مجيد

سلام آره یه راهش هم همینه بازم ممنون از مطالبت

مهدی

سلام واقعی گقتی آخه تو تابستون دیگه شمع دیگه چیه داری شر شر عرق میریزی[نیشخند] خیلی قشنگ مینویسی خب وقتی ازدواج کردم هر روز میام اینجا[چشمک] مرسی که به من سر میزنی ___ امیدوارم خود تو هم تو زندگی زناشوییت موفق باشی [گل]

علی

سلام دوست من از اسنکه به مطلب نوشته من انتقاد داشتید ممنونم من هم این نوشتار رذو از سایتهای دیگه جمع آوری کردم واز اونها انتقاد میکنم از اینکه به مت سر زدی ممنونم موفق باشید

بهار

دوست عزیز سلام.... مطلبت را خواندم ولذت بردم .... خوشحال می شوم تو هم با بقیه داستانم مرا همراهی کنی... با تشکر....[گل]

الهه مهردل

گذشت زمان بر آن ها که منتظر می مانند بسیار کند، بر آن ها که می هراسند بسیار تند، ‏بر آن ها که زانوی غم در بغل می گیرند بستار طولانی،و بر آن ها که به سرخوشی می گذرانند بسیار کوتاه ‏است. اما، برآن ها که عشق می ورزند، زمان راآغاز و پایانی نیست. ویلیام شکسپیر عزيزم خيلي واسم عزيزي.ممنون اومدي پيشم.

الهه مهردل

گذشت زمان بر آن ها که منتظر می مانند بسیار کند، بر آن ها که می هراسند بسیار تند، ‏بر آن ها که زانوی غم در بغل می گیرند بستار طولانی،و بر آن ها که به سرخوشی می گذرانند بسیار کوتاه ‏است. اما، برآن ها که عشق می ورزند، زمان راآغاز و پایانی نیست. ویلیام شکسپیر عزيزم خيلي واسم عزيزي.ممنون اومدي پيشم.

سیاوش

سلام خیلی جالب بود به ما هم سری بزن

من و زندگيم

هميشه توي اين فيلمهاي آمريكايي اين چيز هايي رو كه گفتين ديدم . خيلي برام جالبه كه آيا منم ميتونم يه روز اونقدر عاشق زندگي و زنم باشم كه بتونم اينطوري بهش ابراز علاقه كنم ...[خجالت]

نیلوفر

خیلی جالب بود.واقعا درسته......زبان عشق.......