فعالیتهای سازنده مشترک

عناصر اصلی فعالیت سازنده مشترک اینهاست :

1- حداقل یکی از شما باید خواهان انجام آن باشد

2 - دیگری باید مایل به انجام آن باشد

3 - هر دوی شما بدانید چرا آن را انجام می دهید - برای ابراز عشق از طریق با هم بودن -

 یکی از ثمرات فعالیت های سازنده مشترک این است که مخزن خاطره ای ایجاد می کند که تا سالهای بعد می توان از موجودی آن استفاده کرد . به یاد آوردن قدم زدن کنار ساحل . شکوه ایستادن زیر آبشار پس از یک پیاده روی طولانی . کاشتن گل در باغچه و ... خاطرات عشق هستند خصوصا برای کسی که زبان اصلی عشق او وقت گذاشتن با یکدیگر است .

 اما اگر هر دوی ما خارج خانه کار کنیم کی وقت این فعالیت را خواهیم داشت ؟ ما همانطور که برای نهار و شام وقت پیدا می کنیم برای فعالیتها هم باید وقت پیدا کنیم چون اینها همانقدر برای سلامت و دوام ازدواج ما اساسی اند که غذا برای سلامت جسمی ما . این کار نیاز به برنامه ریزی دارد شاید مجبور باشید از بعضی فعالیتهای فردیتان بگذرید یا کاری که از ان لذت نمی برید انجام دهید ولی بدون شک ارزشش را دارد .

 فایده آن زندگی در کنار همسری است که احساس می کند مورد محبت قرار دارد و می داند ما آموخته ایم که با فصاحت به زبان عشق او سخن بگوییم .

در پست بعدی زبان سوم عشق را شرح خواهیم داد .

/ 9 نظر / 61 بازدید
من و زندگیم

خب فکر نمیکنم این در مورد همه صادق باشه مخصوصا زنهای ایرانی . اگر به زن ایرانی بگی بیا ماشین منو با هم بشوریم یا با جارو دنبالت میکنه یا قهر میکنه میره خونه مامانش ![چشمک][خنده][گل]

زمهرير

درود بر شما دوست عزيز همه اينها در يك مفهوم خلاصه مي شود و آن اين است كه راز عشق ، با هم بودن در زمينه تصميم مشترك ، كار مشترك و فعاليت با هم است . هر دو طرف احساس كنند كه براي همديگر كار مي كنند فعاليت مي كنند و نهايتا زندگي مي كنند ...

عادل

ممنون. منظورم از مورد تمسخر قرار گرفتن اين بود كه بهتره طوري بگيم كه مسخره نشيم. نوع گفتن هم مهمه. و اگر احساس كنم گفتنم به تمسخر منجر ميشه با ترديد و شرايط سنجي بيشتري تصميم ميگيرم.

زینب

سلام مهدخت جان. خوبی؟ اومدم یه سوال بپرسم. جوابمو گرفتم. من دو روزه نمیتونم کامنتهام رو تایید کنم. یعنی اون تیک سبز رنگ پایین کامنتها باز نمیشه که کلیک کنم و تایید بشه.[ناراحت]

ساسان

[گل]

ساسان

لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه : امید جای خود را به ناامیدی می دهد. لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه : بخشش جای خود را به خشم می دهد. لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه :همد ردی جای خود را به طرد كردن می دهد. لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه : صلح جای خود را به جنگ می دهد. لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه : صفا و صمیمیت جای خود را به كینه می دهد. لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه : انسانیت جای خود را به خوی حیوانی می دهد. لحظه خطر ناكی است لحظه ای كه : صداقت جای خود به دروغگویی می دهد.

زينب

سلام مهدخت جان. مطمئنا انجام یک کار مشترک با عشقت تاثیر خیلی زیادی در دوام عشق داره. [گل]