غزه

تلویزیون را که روشن می کنم , مدام صدای گریه کودکان است و آژیر آمبولانس ها , صدای بمب و فریاد کمک . خسته شده ام از دیدن این مناظر . جنگ طلبی و سنگ دلی صهیونیستها را قبول دارم و صدای مظلومانه مردم غزه را . اما دیگر خسته شده ام . نمی خواهم ببینم . ما ملت رئوفی هستیم . دلمان بدجوری به درد می آید . اما مگر خودمان کم غصه داریم . پایین همین شهر کودکانی هستند که حتی آب شرب ندارند . مادری هست با دو فرزند معلول که هر سه ماه از بهزیستی ۶٠٠٠٠ تومان و از کمیته امداد ٧۵٠٠٠ تومان می گیرد تا زندگی اش را بچرخاند . مگر می چرخد ! 

هر بار رستورانی رفتیم , اینقدر دم درش ایستاده بودند به انتظار لقمه نانی... . مگر غذا از گلویمان پایین می رود با این نگاهها ؟ هر بار توی خیابان راه می روی یکی از سرما به خود می لرزد . یکی وزن می کند , یکی گل می فروشد , یکی خود را می فروشد , برای نان .

اینها همه درد است . شاید دیده نشوند . شاید خیلی ها نبینند . اما درد است .

صدای فریاد و ناله این مردم قلبم را می آزارد اما من که کاری نمی توانم بکنم .  از رسول الله  می نویسند که هر کس فریاد برادر مسلمان خود را نشنود مسلمان نیست . فقط برای اینکه وجدان درد بگیریم . شرم بر اعراب باد . ما !!! که لقمه از دهان خود گرفتیم تا ... !!!

 نمی گویم به من چه . اما کاش می شد یک روز وقتی تلویزیون را روشن می کنی از ته دل بخندی . نمی دانم آن روز غزه و فلسطین آزاد است یا نه ! 

/ 45 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میلاد

سلام شرمنده دوباره مزاحم شدم شما آدرس من رو با نام (سایت تفریحی+اس ام اس+جک+عکس باحال و.....) در لینکدونی خود قرار دهید من هم آدرس سایت شما رو در لینکدونی خود قرار میدهم اگر موافق بودید این کارو بکنید وبه من خبر دهید من نیز این کار رو خواهم کرد با تشکر میلاد

یک دوست

سلام چرا آپ نمیکنی؟ ممنون که منت گذاشتی و به دوستت سر زدی راستی نظرت درباره برف و زمستون چیه؟ من آپم با این موضوع (برف ایثارگر یا دلداده) بیا که منتظر نظرات گرمت هستم [گل][گل][گل][گل]

به سوی کانادا

سلام روی ارشیو پیوندهای روزانه کلیک کنید. وب فرانسه انجاست. شاد باشید

میلاد

سلام ممنونم از اینکه من رو لینک کردین من نام سایت شما رو در لینکستان خودم قرار دادم فعلا با اجازه تا بعد یا علی

ناشناس

سلام عزیز دلم خوبی؟ معذرت می خوام که یه مدت طولانی رو نیومدم آپ کنم ولی حالا با یه شعر خفن اومدم منتظرتما حتما بیا بهم سر بزن

خورشید

باهاتون کاملا موافقم .راست می گی .حرف ما هم همیشه همینه .مردم آه ندارن با ناله سودا کنن . آدم چی بگه .گفتنیا رو همه می دونن .تازه این چند روزه که سر فلکه ها صندوق گذاشته اند برای غزه پول جمع می کنن.

طلوع آبی

در گذرگاه زمان خيمه شب بازي دهر عشق ها مي ميرند رنگها رنگ دگر مي گيرند وفقط خاطره هاست كه چه شيرين و چه تلخ دست ناخورده به جا مي ماند همیشه با همه تلخي و شيريني خود مي گذرد برقرارو موفق باشید [گل][گل]

hotblueX

واقعیت همیشه آن چیزی نیست که می خواهیم آپیده ایم دوست [گل]

انسان

فراموش نشه كه 2 سال پيش هم شيخ حسن نصراله بود و لبنان.(آخ يادم رفت بگم دكتر شيخ حسن نصراله داراي بورد تخصصي از دانشگاه اصفهان در زمينه.....)