مالزی نامه (قسمت 16)

13 فوریه 2008

روز هفتم

 

صبح با صدای پارس سگ سیاه همسایه از خواب بیدار شدیم . امروز قرار بود که تپه پنانگ رو ببینیم . تپه پنانگ از معبد هم دور تر بود بنابراین زود حاضر شدیم تا صبحانه بخوریم و راهی بشیم . قبل از خوردن صبحانه با هم رفتیم کنار دریا . انگار این ساحل فقط از بالکن اتاقمون خوش منظره بود . وقتی میومدی پایین ، احساس می کردی که توی قفسی .

 محل  سرو صبحانه کنار استخر بود و بعضیها معلوم بود که صبح شنا کردند و بعد با همون سر و شکل مشغول خوردن بودند . طبق معمول تنها چیزهایی که به ذائقه ما ایرانیها می خورد فقط نیمرو و کره و مربا بود . اصلا دوست نداشتم طعمهای غریبه و مخصوصا غذاهای چینی که متشکل از رشته های جور واجور بود رو تجربه کنم . راستش بیشتر از این می ترسیدم که بهم نسازه و مریض بشم . اون وقت خر بیار و باقالی بار کن .

بعد از صرف صبحانه از همون ایستگاه کنار هتل سوار اتوبوس داغونی به مقصد komtar   شدیم . اولش اتوبوس خلوت بود و جا برای نشستن برای همه بود و من و احسان روی دو تا صندلی روبروی هم نشستیم . این صندلیهای روبروی هم مثل ردیف آخر صندلیهای اتوبوس (5 تایی) در ایران بود . هر چه به مرکز شهر نزدیک می شدیم جمعیت بیشتر میشد .

 در تمام وسایل نقلیه عمومی نوشته شده بود که جای خود رو به افراد پیر ، خردسال ، بیمار یا باردار بدید .

بعد از مدتی در اتوبوس باز شد و یه عده داخل شدند و درست جلوی من دختر بچه 5 6 ساله ای با موهای بافته  ایستاد . خم شدم و دختربچه سبک وزن رو کشیدم بالا و روی زانوهام گذاشتم . هیچ عکس العملی از خودش نشون نداد.

حتی بهم نگاه نکرد . شاید می ترسید . فقط یه نگاه به مامانش انداخت و فکر کنم مامانش بهش اطمینان داد که جایی که هست امنه . احسان روبروی من داشت با یه آقایی حرف می زد و گهگاهی هم به من و دخترکوچولو لبخند می زد . احساس کردم که سر دخترک روی شونم می افته . خوابش می اومد . سرشو روی شونم گذاشتم و گفتم بخواب . توی اون لحظه تنها فکری که می کردم این بود که مردم با دید خوبی به من نگاه کنند .

 به ایستگاه که رسیدیم خواهرش اومد و دستش و گرفت و رفتند و مامانش : "Thank You" و پیاده شد . هنوز به ایستگاه بعدی نرسیده بودیم که احسان به راننده یادآوری کرد که ما رو در komtar   پیاده کنه . تازه آقای راننده یادش اومد که فراموش کرده !!! و گفت باید ایستگاه قبلی پیاده می شدید . خوشبختانه زیاد دور نشده بودیم . پیاده شدیم و راه و برگشتیم . به تقاطع خیابون که رسیدیم دخترک و دیدم که با خانوادش داشت از پله های پل هوایی بالا می رفت . به من نگاه کرد و خندید . من براش دست تکون دادم و اون هم برای من .

احسان گفت : " مردی که باهاش صحبت می کرده ازش پرسیده این بچه شماست که روی پای خانومته "

یه ذره به مغزش فشار نیاورده بود . خوب این بچه چشم بادومی نباید یه کم شبیه مامان و باباش باشه .

به ایستگاه komtarرسیدیم . مثل روز قبل شلوغ و کثیف و بدبو بود . سوار اتوبوس بعدی شدیم و به طرف تپه پنانگ حرکت کردیم . تقریبا ظهر بود و بچه مدرسه ای ها تعطیل شده بودند . لباس هاشون آبی و سفید بود . محجبه ها دامن بلند آبی و تونیک و روسری سفید و بقیه دامن کوتاه آبی و پیراهن آستین کوتاه و جورابای کوتاه سفید . دو تا از این چینیهاشون درست جلوی ما ایستاده بودند و مدام حرف می زدند و هر بار که به ما می خوردند با صدای جیغ مانندشون می گفتند :"I am sorry" . نمی دونم چقدر توی راه بودیم اما بالاخره به مقصد رسیدیم .

ادامه دارد ...

  

/ 3 نظر / 9 بازدید
سهند

باید خیلی جالب باشه ها- کاش منم یه روز بتونم برم- غذا هاشونم باید جالب باشه - هر چند تا اونجا که میدنم چیزای عجیب غریبی میخورن ولی خوب این همه مدت خوردن چیزیشون نشده ژس به منم چیزی نمیشه مگه تو مالزی انگلیسی حرف میزنن؟

زینب

سلام. خوبی؟ دچار مشغله شدی انوقت یعنی چی؟!! مشکوک می زنی! امیدوارم خیر باشه. [قلب][گل]

عادل

گاهی تو مهمونی ها و جمع های دوستانه و خانوادگی بچه هایی رو می بینم که پدران و مادرانشان توجهی بهشون ندارند و دلم می سوزه ... البته شاید ربطی به نوشته تون نداشت؛ اما حس کردم شاید این بچه هم از اون دسته باشه!