ایران من

در جشنی شرکت کرده بودم و رضا رشیدپور به نقل از شهید مطهری گفت : آدمها همیشه به قطاری که در حال حرکت است سنگ می پرانند و گرنه به قطاری که ایستاده است کاری ندارند .

حال نمی دانم این قطار در حال حرکت فردوسی بود که او را خردوسی خواندند و او را یک شاعر فاشیست نامیدند که گناهش این بود : "بسی رنج برد در این سال سی " . و یا نژاد آریایی که آن را نژادی افسانه ای و ساخته دست استعمار و سیاست نامیدند و کورش کبیر را جلاد مشهور این قوم دانستند .

همه اینها به علاوه نفرت و تعصب و دشنام برای ایران من ! به هر حال خوشحالم که حکم آن قطار زنگ زده و بلا استفاده , که باید گوشه ذهن تاریخ خاک بخورد را ندارید .

 

/ 4 نظر / 29 بازدید
عادل

از ايران چي مونده؟! مگر غير از اينه كه يك كشور رو مردمش ميسازند .... مردم ايران چه جور شده‌اند؟! يه عده‌شون راه مي‌افتند تو وبلاگها و فحش و بد و بي‌راه مي‌ذارن؟ كه چي بشه؟! يه عده‌شون .... ولشون كنيد .... فقط منظورم اين بود ديگه كمتر به ايران و ايراني ميشه افتخار كرد!

Ashke Mahtab

پستتونو خوندم ولی کاملابا عقیده اقای عادل موافق نیستم.با بعضی از چیزهایی که گفتند موافقم.اینکه از ایران چی مونده؟اینکه فرهنگ چند هزار ساله ما کجا رفت؟اینکه مثل همون پست قبلی شما میان و بدون اینکه بخونن فحش نثار آدم میکنن.ولی به این معتقد نیستم که کمتر میشه به ایرانی بودن افتخار کرد.به نظر من ما هر لحظه باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم.اگر هم شاهد همچین صحنه هایی هستیم مسبب این حرکتها فقط و فقط خودمونیم.وقتی از خودمون شروع نکنیم برای رشد کشورمون خوب مسلما کار ما به همینجا میکشه دیگه.حرف زیاده ولی مجال گفتن نیست. راستی به نصیحتتون عمل کردم.آپ کردم.تشریف بیارید.

زینب

خب کشور رویایی اون ها ایران نیست. پشینه ایران همونقدر که برای ما افتخاره برای اون ها متاسفانه ننگه. یک کشور مثل کره که هیچی از تاریخش نمیدونیم میاد با ساختن فیلم های پرطرفداری مثل جومونگ و یانگوم تاریخش رو به همه جهان می شناسونه. ما تاریخمون رو می خواهیم پنهان کنیم یا عوض کنیم.

دل نوشته های یک نسل دومی

سلام سال نو شما مبارک البته با کمی تاخیر خوشحالم که دوباره از نظرات سودمند شما استفاده می کنم . منم چند پس اخیر شمار و خوندم و با اجازه شما چند نظر داده شده به همین پست رو من بانظرات چندان موافق نیستم زیرا من ایران وایرانی را بزرگتر از این ها می دانم و در سفر هایی که من داشته ام مسئله ای کاملا متفاوت دیده ام ما تازمانی که در کنار هم هستیم مانند ماهی در دریا می باشیم که هیچ حسی نسبت به آب ندارد ولی خارج ا ز دریا قدر آن را می یابد درود بر ایران وایرانی و شما دوست گرامی......