مالزی نامه (قسمت 11)- Butterfly Farm

برای ورود به این مکان بلیطی به مبلغ نفری  ١۵ رینگت خریداری کردیم . علاوه بر این برای استفاده از دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری به طور جداگانه باید مبلغی رو پرداخت می کردیم و ما فقط برای دوربین عکسبرداری مبلغ ۵ رینگت دادیم .

در بدو ورود به باغ سراسر سبز و رویایی پیرمرد آمریکایی خوشگلی رو دیدیم که کلاهی شبیه کلاه زبل خان داشت و از پروانه ها عکس می گرفت و به محض اینکه ما رو دید به پروانه بی حرکتی که روی دسته ای گل نشسته بود اشاره کرد و گفت : این زنده نیست و بعد برای اینکه به ما بیشتر بفهمونه ! با دستش تکونش داد .

 

 

 

راستش نمی دونم تو اینجور مواقعی که یکی بدون مقدمه شروع می کنه باهات به حرف زدن چکار باید کرد . اونم وقتی زبون و فرهنگش فرق می کنه . اما چیزی که برام جالبه اینه که کسانی که عاشق سفرند واقعا ارتباط بر قرار کردن رو دوست دارند . حتی اگه چند کلمه باشه .

ما هم شروع کردیم به عکس گرفتن از پروانه های زیبا . اما خیلی هاشون شیطون بودند و نمی شد عکسشونو انداخت .

پروانه ها در حال پرواز بودند . سقف این باغ یک توری بزرگ بود تا پروانه ها رو در اسارت نگه داره .

همینطور در حال گشت و گذار در باغ بودیم که یک پروانه اومد و روی شونه احسان نشست . چقدر ذوق کرده بودیم . البته توی سایتها خونده بودم که این مسئله زیاد اتفاق می افته چون اصلا ساختن اینجور فضاها برای نزدیک کردن انسان به طبیعته .  بعد من شاخه گل ارکیده روکه خانم باغبان بهم داده بود رو به شونه احسان نزدیک کردم و پروانه روی گل خزید .

 

 

من با گلی که روش یک پروانه نشسته بود در حال حرکت بودم و مردم با تعجب نگاه می کردند و به اندازه من احساس شادی می کردند .

توی این باغ علاوه بر پروانه ها قفسی برای خرگوشها هم بود .

 

 

خانم خرگوشه به تازگی بچه هاشو به دنیا آورده بود و این بچه خرگوشهای سفید و کوچک به هم چسبیده و خوابیده  بودند . همینطور توی حوضچه ها از اون ماهی های قرمز بزرگ هم بود . و همه اینها فضای زیبا و خنکی رو ایجاد کرده بود و نفس کشیدن رو آسون می کرد .

در انتهای مسیر به موزه و محل خرید سوغاتی رسیدیم  . در این قسمت کلکسیونی از انواع پروانه ها یا سوسکهای بزرگ وجود داشت که یا قاب شده بودند یا در حبابهایی جای گرفته بودند . و نمی دونم چرا تمام این چیزا شکستنی بود و ما نمی تونستیم برای یادگاری بخریمشون .

برای دیدن عکسهای بیشتر اینجا را کلیک کنید

/ 4 نظر / 7 بازدید
انجمن پارسیان

سلام دوست عزیز سایت بسیار قشنگ،جذاب وپرمحتوایی دارید.ما نیز فرومی علمی ، تخصصی و عمومی، با نام انجمن پارسیان را برای تمام ایرانیان عزیز راه اندازی کردیم. خوشحال می شویم به جمع دوستانه ما بپیوندید . می توانید از مدیر کل سایت، مدیریت انجمنی را درخواست کنید. مایه مباهات است دوستان و مدیران لایقی مانند شما در جمع ما باشند. منتظر حضور سبز شما هستم. موفق باشید. http://parsianforum.com

زادمهرمهرآفرین( حسن توکلی رودسری )

بانام خداوند مهرآفرین... بر فردوسی بزرگ ، بی کران درود... به نام نامی مهر ایران بزرگ... درود بر شما... با یک کار تازه به روزم. بفرمائید بیائید. ****************آذربایجان ؟ یا آران ایران بزرگ؟****************** باسپاس از بزرگواریهای همیشگی شما... کارهای تازه تان مانند همیشه خوب و ارزشمند... ...تا دیداری دیگر... ...ودرودی دوباره و همیشه بر شما...[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

زادمهرمهرآفرین( حسن توکلی رودسری )

بانام خداوند مهرآفرین... بر فردوسی بزرگ ، بی کران درود... به نام نامی مهر ایران بزرگ... درود بر شما... با یک کار تازه به روزم. بفرمائید بیائید. ****************آذربایجان ؟ یا آران ایران بزرگ؟****************** باسپاس از بزرگواریهای همیشگی شما... ...تا دیداری دیگر... ...ودرودی دوباره و همیشه بر شما...[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

خاطرات ويژه

سلام . ایول چه کار خوبی کردین دوباره مالزی نامه رو راه انداختین ... جریان پروانه و گل ارکیده خیلی جالب بوده ؛ من بودم کلی میذوقیدم ![نیشخند]