مالزی نامه (قسمت 10) - Deer Park و باغ ارکیده

برای دیدن عکسهای بیشتر اینجا را کلیک کنید

در ادامه مسیر به دریاچه اصلی رسیدیم که احتمالا اسم Lake Garden  از اینجا گرفته شده بود . یک دریاچه (مصنوعی ) بزرگ و آروم بود که وسطش یک محوطه دایره ای شکل با درختان انبوه قرار داشت و دور تا دور دریاچه با درختچه ها و گلهای صورتی و سفید تزئین شده بود . هیچ کس اون دور و بر نبود و بقول معروف پرنده پر نمی زد ، گرچه صدای پرنده ها تمام فضا رو پر کرده بود .

دور دریاچه نیمکت گذاشته بودند . روی یکی ازنیمکتها تعدادی کارت رنگی پیدا کردیم که روی هر کدوم درمورد یکی از مسایل مربوط به اسلام مثل نماز و روزه و آیین ازدواج و چند زنی و ... به زبان انگلیسی مطلب نوشته بود . فکر می کنم اینها رو برای تبلیغ اسلام در اختیار توریستها قرار می دادند . روی یکی از صندلیها نشستیم و ضمن استراحت مشغول خوندن شدیم .

بعد از چند دقیقه نفس تازه کردن به طرف باغ ارکیده Orchid Garden   رفتیم . اول وارد مسیری خنک شدیم که بعد ازتحمل گرمای بیرون واقعا می چسبید . خنکی این مسیر از این جهت بود که علاوه برسایبان ، آب فراوونی هم در حال جریان بود .

موسیقی این باغ فقط صدای آب بود . دو طرف این مسیر با گلهای ارکیده ، ریز و درشت و در رنگهای بنفش و سفید و زرد پر شده بود . علاوه بر این نیمکتهایی هم در این مسیر بود تا بنشینی و یک دل سیربه گلها و رنگهای شاد و زندشون نگاه کنی .

 

 

 

 

از اینها هم دیدیم

 

 

 

 

بعد به یک محوطه باز رسیدیم . گلها تقسیم بندی شده بودند : بنفش ، صورتی ، قرمز . و بین اون همه سبزی می درخشیدند .

 

 

 

 

 درخت زیبایی با شکوفه های صورتی هم دیده می شد .

 

 

 

 

برجهای دوقلوی Petronas  وKL Tower  هم از دور دیده می شدند .

 

 

بازهم صدای آب به گوش می رسید . جلوتر که رفتیم دو سه تا فواره دیدیم . همونجا یک حوض کوچک بود که توش گلهای نیلوفر زیبا وظریفی زندگی می کردند !

 

 

 

 

 

 

بعد باید از پله پایین می رفتیم . روی پله ها گلدونهای گلهای ارکیده رو قرار داده بودند و چند خانم محجب و غیر محجب مسئول رسیدگی به گلها و باغبانی بودند . توریستهای اروپایی هم  جمع بودند .

 

 

 

توی اینجا چیدن گلها ممنوعه . من همینطور بین گلها راه می رفتم و با ذوق نوازششون می کردم که یکی از خانمهای محجب باغبان لبخند زد و یک شاخه گل ارکیده بنفش به من داد . من هم با لبخند جوابشو دادم و راستش در بین نگاههای کنجکاو اروپاییها یه خورده به خودم بالیدم که از بین اون همه نفر فقط به من گل داده . فکر می کنم حس ناسیونالیستیش باعث انجام این کار شده بود .

ازش خواستم با من یه عکس بندازه و اون اول از من پرسید مسلمونی ؟ و بعد اینکه اسمت چیه ؟ و وقتی که من جوابشو دادم گفت : السلام علیکم.

 

 

 

 

قبلا گفته بودم که مردم مالزی خیلی خونگرمند و چون بیشترشون مسلمونند نسبت به مسلمونها یک حس دیگه ای دارند . همین باعث میشه فکر نکنی توی غربتی و این حس خیلی خوبی بود که تجربه کردم .

احسان می گفت : کاش همینطور که زنهای مسلمون با حجابشون شناخته میشن مردای مسلمون هم یه جوری شناخته می شدن . من با غرور گفتم : همینکه یک زن مسلمون کنارت راه میره برای شناخته شدن یک مرد مسلمون کافیه .

 

ادامه دارد ...

 

برای دیدن عکسهای بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

توصیه های من :

یک بطری آب همراه خودتون داشته باشید

/ 14 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک دوست

سلام خیلی دیدنی بود نه؟ رویایی مثل باغ قصه ها [گل][گل][گل][گل] آپم

نگار

بیا وبم زوووووووووووووووووود

حسین

سلام دوست خوبم وب خوبی داری برات ارزو میکنم موفق بشی و میدونم که موفق میشی از راه دور میبوسمت راستی اگه دوست داشتی به ما هم سر بزن واگر از وب ما هم خوشت اومد رو تبلیغات ما کلیک کن ما بهترين نيستيم و اولين هم نيستيم ولي بهترين ها را براي شما گرد آ وري کرده ايم

فرشته

سلام جیگر چیه حال بد شد؟ [چشمک][چشمک][چشمک][چشمک] [چشمک] واقعا خدا نصیب نکنه [سبز][سبز][سبز][سبز][سبز]

دختر تنهایی

سلام دختری ام تنها محتاج کمک های شما دلم گرفته خیلی منتظرم بیایی

با تشکر از سایت خوبتون خیلی بدردم خورد اسفند ماه من و همسرم عازم مالی هستیم آیا میشه تایلند رو هماز اونجا بریم ممنون میشم اگه توصیه ای برام داشته باشی

ramin

ممنون خیلی جالب بود همیشه شاد باشید