خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

پاسخ به یک سوال

آقای حسینیان  پرسیده بودند : 

بنده قصد دارم امسال عید بروم مالزی یا تایلند ولی در انتخاب یکی از ان دو مرددم شما کدام یک را توصیه میکنید.

گرچه من تایلند نرفتم اما قبل از سفر به مالزی در مورد سه کشور مالزی ، تایلند ، و سنگاپور تحقیقاتی انجام دادم .

کشور تایلند هم مثل مالزی هم طبیعت زیبایی داره و هم دارای معابد بزرگ و قدیمی است . در حالی که سنگاپور بیشتر مصنوعی و ساخته دست بشره .

موضوع اصلی وقت و پوله . اگراین دو مهیا باشه با استفاده از سیستم قوی حمل و نقل میشه هر سه کشور را دید . قطارهایی از تایلند (بانکوک) به مقصد سنگاپور وجود دارند که در شهر های مختلف ایستگاه دارند و این مسیر رو با مبلغ حدود 50 دلار طی می کنند . کل مسیر دو روز طول می کشد و برای آن باید بلیط های بانکوک به پنانگ – پنانگ به KL KL  به سنگاپور را بگیریم  . اگر بخواهیم در مسیر سواحل زیبای PHUKET  (در لیست 10 ساحل زیبای جهان) و KRABI را هم ببینیم باید در ایستگاه SURAT THANI پیاده شده و با اتوبوس به این سواحل برویم . برای مسیرهای طولانی بهتره از قطارهای 1st class که کوپه مانند هستند و دوش و دستشویی دارند استفاده کنید .

تایلند و مالزی کشورهای ارزانی هستند اما بهتره مثلا قبل از تاکسی گرفتن ( یا هر چیزی )مبلغ را بپرسید چون در این کشورها هر چیزی یک نرخ رسمی دارد . برعکس سنگاپور کشوری گران است .

از تفریحات این کشورها ورزشهای آبی مثل غواصی ( که از ایران گرانتر است ) – جت اسکی – قایقهای موزی – ماهیگیری و یا کارتینگ و گلف می باشد .

 مکانهای دیدنی هم که شامل معابد – کلیساها – مساجد – موزه ها  وباغ پروانه ها – چاشنی های استوایی – آکواریومها – جنگلها و غیره می باشد .

در کل اینقدر جاهای دیدنی داره که با وقت کم نمیشه همشو دید .

البته اگه با تور بخواهید سفر کنید که برنامه مشخص و از پیش تعیین شده ست . ولی اگر خودتون قصد برنامه ریزی دارید اول اطلاعات کانل رو از اینترنت بگیرید .

 بهتره یکی از کشورها رو انتخاب کنید و خوب ببینید . در زیر دو سایت رو برای اطلاعات بیشتر معرفی میکنم

http://www.visit-malaysia.com

http://www.thaiwave.com

سفر خوبی داشته باشید

 

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٧