خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

روش دیگری برای کشف زبان اصلی عشق خودتان

زمانی را به نوشتن آنچه فکر می کنید زبان اصلی عشق شماست اختصاص دهید . بعد چهارتای آنها را به ترتیب الویت بنویسید . همچنین آنچه را فکر می کنید زبان اصلی عشق همسرتان است بنویسید . در صورتی که بخواهید می توانید چهارتای آن را هم به ترتیب الویت بنویسید . با همسرتان بنشینید و در مورد نظراتتان درباره زبان اصلی عشق او بحث کنید . بعد به یکدیگر بگویید به نظر شما زبان اصلی عشق خودتان چیست .

با تبادل این اطلاعات هفته ای سه بار به مدت سه هفته این بازی را بکنید . اسم این بازی " کنترل مخزن " است . و راهش این است که وقتی به خانه می آیید یکی از شما به دیگری می گوید " امشب مخزن عشق تو روی چه درجه ای است ؟" 


مخزن از صفر تا ده درجه بندی شده . صفر یعنی خالی و ده یعنی " من لبریز از عشقم و نیازی نیست نگرانم باشی " .

بعد همسرتان می گوید " چکار کنم تا کاملا پر شود ؟‌" شما هم پیشنهادی می دهید . چیزی که دوست دارید همسرتان بگوید یا انجام دهد . او نهایت سعی خود را در انجام درخواست شما می کند . سپس این روند را معکوس کنید تا هر دوی شما بتوانید از این فرصت برخوردار شوید . اگر سه هفته این بازی را ادامه دهید از آن خوشتان می آید و از این طریق می توانید ابراز محبت در زندگی زناشویتان را دائمی کنید .

به بازی مخزن عشق ادامه دهید و یادداشت بردارید . پیشنهادات شما برای پر کردن مخزن عشق احتمالا زبان اصلی عشقتان را نشان می دهد . ممکن است درخواستهای شما مربوط به هر ۵ زبان عشق باشد اما تعداد درخواستهای مرتبط با زبان اصلی عشقتان بیشتر است .

این سوال پیش می آید که اگر زبان عشق همسرتان چیزی باشد که به مذاقتان خوش نیاید چه ؟ پاسخ این سوال را در فصل ١٠ بخوانید .  

یک نکته در مورد کشف زبان اصلی عشق : اکثر مردان فکر می کنند تماس فیزیکی زبان اصلی عشق آنهاست . زیرا میل آنها به رابطه جنسی بسیار شدید است . برای مردان نیاز جنسی پایه فیزیکی دارد . یعنی تمنای برقراری رابطه جنسی توسط افزایش سلولهای اسپرم . بنابراین تمایل مردان به برقراری رابطه جنسی ریشه جسمانی دارد . در مورد زنان میل جنسی ریشه در عواطف آنان دارد نه در زیست شناسی بدنشان . هیچ چیز فیزیکی وجود ندارد که باعث برانگیخته شدن میل زن به رابطه جنسی شود . اگر احساس کند شوهرش دوستش دارد و ستایشش می کند آنگاه مایل به نزدیکی جسمانی با او می شود . اما بدون صمیمیت و نزدیکی عاطفی میلی به برقراری ارتباط جسمانی نخواهد داشت .

از آنجا که مرد به طور منظم میل به ارتباط جنسی پیدا می کند ممکن است به طور خودکار تصور کند که زبان اصلی عشق او همین است . اما اگر او از تماسهای فیزیکی در سایر مواقع و از راههای غیر جنسی لذت نمی برد پس این اصلا زبان اصلی عشق او نیست .  میل جنسی با نیاز او به محبوب بودن فرق می کند و این رابطه به تنهایی نمی تواند نیاز او به مهر و محبت را برآورده کند . زن او باید به زبان عاطفی عشق او نیز صحبت کند .

در واقع وقتی زن با زبان اصلی عشق او صحبت می کند و مخزن عشق شوهر پر است و شوهر نیز به زبان اصلی عشق زنش صحبت می کند و مخزن عشق زن پر است , رابطه جنسی زن و شوهر نیز با مشکلی مواجه نخواهد شد . اکثر مشکلات جنسی زندگی زناشویی ربطی به فن و مهارت ندارد بلکه به رفع نیازهای عاطفی مربوطند .

 

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق