خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

فصل نهم - کشف زبان اصلی عشق خودتان

کشف زبان اصلی عشق همسرتان برای اینکه بتوانید مخزن عشق او را پر نگه دارید اساسی است . اما ابتدا بیایید مطمئن شویم که شما زبان عشق خودتان را می شناسید . زبان اصلی عشق شما چیست ؟ چه چیزی باعث می شود که احساس کنید همسرتان دوستتان دارد . چه چیزی را بیش از همه دوست دارید . اگر پاسخ به این پرسشها فورا ذهنتان را روشن نمی کند , شاید کمک کند تا نگاهی به کاربردهای منفی زبانهای عشق بیاندازید . چه چیزی همسرتان می گوید یا نمی گوید که عمیقا باعث رنجش تان می شود ؟ اگر کلمات تند و انتقادی همسرتان بیش از همه آزارتان می دهد شاید زبان اصلی عشق شما « کلمات تایید آمیز » باشد . اگر زبان اصلی عشق شما به طور منفی از سوی  همسرتان بکار رود - یعنی او عکس آن را انجام دهد - این کار شدیدتر از هر کس دیگری شما را می رنجاند زیرا همسرتان نه تنها به زبان اصلی عشق شما حرف نمی زند بلکه عملا از آن برای خنجر زدن به قلب شما استفاده می کند .


راه دیگز کشف زبان اصلی عشق خودتان این است که مروری بر زندگی زناشویی تان و سالهای گذشته بکنید و بپرسید : من همیشه چه چیزی را بیش از همه از همسرم می خواسته ام ؟ آنچه شما بیش از همه درخواست کرده اید احتمالا با زبان اصلی عشقتان مطابقت دارد . آن درخواستها احتمالا از سوی همسرتان به عنوان عیب جویی و سرزنش تلقی شده اند اما در واقع شما سعی می کردید نیاز عاطفی تان به مهر و محبت از سوی همسر را تامین کنید .

راه دیگر کشف زبان اصلی عشق خودتان این است که ببینید خود شما برای ابراز محبت به همسرتان چه کار می کنید یا چه می گویید . به احتمال زیاد شما همان کاری را می کنید یا حرفی را می زنید که دوست دارید او برای شما بکند یا به شما بگوید . پس شما با این پرسش می توانید زبان خودتان را کشف کنید : من آگاهانه عشق خود را چگونه به همسرم ابراز می کنم ؟

استفاده از این سه راه احتمالا شما را قادر می سازد تا زبان اصلی عشق خودتان را کشف کنید . اگر دو تا از زبانها به نظرتان یکسان آمد یعنی هر دوی آنها برایتان اهمیت زیادی دارد پس شاید شما دو زبانه باشید . دو نوع از افراد ممکن است در کشف زبان اصلی عشق خود دچار مشکل شوند . اول آنهایی که مخزن عشقشان مدت مدیدی پر بوده است . همسر چنین فردی ممکن است از راههای متعدد به او ابراز عشق کند اما مطمئن نیست که کدام یک از آنها بیش از همه به او این احساس را می دهد که مورد مهر و محبت قرار دارد . او فقط می داند همسرش دوستش دارد . دوم آنهایی که مخزن عشق عاطفی شان مدت مدیدی خالی بوده و به یاد نمی آورند که چه چیزی سبب می شود تا احساس کنند مورد محبت قرار دارند . در هر دو صورت اگر به دوران عاشقی خود برگردید و خاطرات را مرور کنید و از خود بپرسید در آن روزها چه چیزی را در همسرم دوست داشتم ؟ می توانید بفهمید زبان اصلی عشق شما چیست .

در پست بعدی روش دیگری برای کشف زبان اصلی عشق خودتان ارائه خواهد شد

 

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق