خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

فصل هشتم - زبان پنجم عشق - تماس فیزیکی

در زندگی زناشویی تماس فیزیکی راه قدرتمندی برای ابراز عشق است . گرفتن دست یکدیگر , در آغوش کشیدن و رابطه جنسی همگی راههای ابراز عشق به همسر هستند .بدون این تماسها زوجین محبت یکدیگر را احساس نخواهند کرد . مخزن عشق با نوازش پر می شود و هر یک از زوجها از عشق همسر خود اطمینان حاصل می کند . از میان ۵ حس , لمس کردن بر خلاف ۴ حس دیگر ببه نقطه خاصی از بدن محدود نیست . در سرتاسر بدن گیرنده های کوچک لمسی وجود دارد . وقتی این گیرنده ها لمس بشوند , اعصاب این حس را به مغز منتقل می کنند و مغز آنها را تعبیر می کند .

تماس فیزیکی می تواند رابطه را بسازد یا از هم بگسلد . می تواند هم نفرت را منتقل کند و هم محبت را .از نظر کسی که زبان اصلی عشق او تماس فیزیکی است , این پیام بسیار رساتر از جمله "دوستت دارم" یا "از تو متنفرم" است .


در زندگی زناشویی لمس عشق می تواند اشکال بسیاری به خود بگیرد از آنجا که گیرنده های لمسی در سراسر بدن پخش شده اند تماس مهر آمیز با هر نقطه از بدن همسرتان می تواند به معنی ابراز محبت باشد . این بدان معنی نیست که همه تماسها یکسانند . برخی از آنها لذت بیشتری به همسرتان می بخشند . البته بهترین راهنمای شما همسر شماست . به هر حال او کسی است که در پی ابراز محبت به اویید . او بهتر از همه می داند که چه چیزی را تماس مهرآمیز تلقی کند . اصرار نداشته باشید که به شیوه خود و مطابق وقت خود لمسش کنید . یاد بگیرید که به زبان عشق او سخن بگویید . شاید همسرتان بعضی تماسها را ناراحت کننده یا آزار دهنده بداند . اصرار بز ادامه اینگونه تماسها نقطه مقابل عشق را می رساند . این اشتباه را نکنید که فکر کنید تماسی که برای شما لذت بخش است برای او نیز لذت بخش خواهد بود .

برخی از تماسهای عاشقانه ممکن است محتاج توجه کامل شما بوده و مستقیما به برقراری رابطه جنسی بیانجامد .  واضح است که تماسهای مستقیم و کامل به زمان بیشتری نیاز دارد . نه تنها انجام تماس واقعی بلکه آموختن چگونگی برقراری این نوع تماسها با همسرتان وقت بیشتری می گیرد . اگر برقراری رابطه جنسی بیشترین اهمیت را برای همسرتان دارد مطالعه کتب آموزنده و یادگیری هنر رابطه جنسی می تواند قابلیت شما را در ابراز عشق افزایش دهد .

برخی از تماسها ضمنی و لحظه ای هستند . تماسهای عاشقانه ضمنی به وقت کمتری نیاز دارند ولی فکر بیشتری می برد . گذاشتن دستتان روی شانه همسر در حین ریختن چای ، لمس بدن او هنگام عبور از آشپزخانه ، تماس با یکدیگر هنگام خروج از خانه ، بوسه ای کوتاه یا لحظه ای در آغوش کشیدن یکدیگر و ...به هیچ وقت اضافی نیاز ندارد اما محبت شما را با صدای رسا اعلام می کند .

وقتی دریافتید که تماس فیزیکی زبان اصلی عشق همسرتان است دیگر هیچ چیزی نمی تواند راههای ابراز این نوع محبت را محدود کند . کشف راهها و مکانهای لمس یکدیگر می تواند چالش هیجان انگیزی باشد . اگر هرگز پنهانی همسرتان را لمس نکرده اید اکنون درمی یابید لمس پای ا. هنگام شام خوردن در رستوران به هیجان آن اضافه خواهد کرد . اگر عادت ندارید دستتان را در مقابل دیگران بگیرید ممکن است دریابید قدم زدن در حالی که دستان هم را گرفته اید مخزن عشق همسرتان را پر خواهد کرد .

سعی کنید در مکانهای جدید تماسهای جدید برقرار کنید و از همسرتان بپرسید آیا لذت بخش هست یا نه . به یاد داشته باشید او حرف آخر را می زند . شما در حال یادگیری زبان عشق او هستید .

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٠ آذر ۱۳۸٧
تگ ها :