خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

فصل ششم - زبان سوم عشق - دریافت هدایا

در هر فرهنگی هدیه دادن بخشی از روند عشق و ازدواج است . هدیه چیری است که شما در دستتان می گیرید و می گویید " او به فکر من بود " شما برای اینکه به کسی هدیه بدهید باید به او فکر کنید خود این هدیه نماد آن فکر است . مهم نیست که چقدر پول صرفش شده . مهم این است که شما به فکر او بوده اید و فقط فکری که در ذهن بوده مهم نیست بلکه فکری که عملا صرف تهیه هدیه و اعطای آن به عنوان مظهر عشق شده اهمیت دارد . هدایا نمادهای بصری عشقند . اکثر مراسم ازدواج شامل هدیه دادن و هدیه گرفتن است . فردی که مراسم ازدواج را اجرا می کند می گوید این حلقه ها نشانه های آشکار و نمایان پیوند درونی و معنوی ای هستند که قلبهای شما را در عشقی بی پایان به هم وصل می کند .


این واژه ها بیانگر یک حقیقت مهم هستند . اینکه نمادها ارزش عاطفی دارند . نمادهای بصری عشق در نظر بعضی افراد مهمتر از بقیه اند . چون نگرش افراد با هم فرق می کند . ممکن است فردی که زبان عشقش دریافت هدایا است اگر هدیه ای به عنوان نماد بصری دریافت نکند عشق همسرش را زیر سوال ببرد .

هدایا اندازه رنگ و اشکال گوناگون دارند . برخی گرانند و برخی رایگان . از نظر کسی که زبان عشقش دریافت هدیه است قیمت اهمیت چندانی ندارد مگر اینکه با وسع شما ابدا تناسبی نداشته باشد . اگر میلیونری دائما هدایای یک دلاری به همسرش بدهد همسرش ممکن است شک کند که آنها تجلی عشق باشند . اما وقتی منابع مالی خانواده محدود باشد هدیه یک دلاری از عشقی یک میلیون دلاری سخن می گوید .

 هدیه را می توان خرید پیدا کرد یا ساخت . شوهری که کنار جاده می ایستد و برای همسرش گل وحشی می چیند راه ابراز عشق به همسرش را یافته است . اگر زبان اصلی عشق همسرتان دریافت هدیه است شما می توانید یک هدیه دهنده حرفه ای شوید . در واقع این یکی از آسانترین زبانهای عشق برای یادگیری است .

از کجا باید شروع کنید ؟ ابتدا فهرستی از هدایایی که همسرتان از افراد مختلف دریافت کرده و از دریافت آنها هیجان زده شده تهیه کنید . در عین حال هدایایی انتخاب کنیدکه از خرید ساخت یا پیدا کردن آن احساس راحتی کنید . سپس هدیه را به همسرتان بدهید . منتظر فرصت یا زمان خاصی نشوید . اگر دریافت هدیه زبان اصلی عشق او باشد تقریبا هر چیزی به او بدهید از نظرش ابراز عشق محسوب می شود . اما اگر در گذشته از هدایای شما انتقاد کرده و هر چیزی که گرفته اید در نظرش قابل قبول نبوده قطعا زبان اصلی عشقش این نیست .

در پست بعدی راجع به رابطه هدیه و پول بحث خواهیم کرد .

 پ.ن : بسیاری از افراد فقط هدیه می خرند تا یک چیزی خریده باشند و بعد پشتش حرفی نباشه بسیاری از افراد از هر هدیه ای که بگیرند راضی نیستند . من فکر می کنم چون معنی و هدف هدیه دادن و گرفتن رو نمی دونند .

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق