خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

فعالیتهای سازنده مشترک

فعالیت سازنده می تواند هر چیزی را که یکی یا هر دوی شما به آن علاقه دارید در بر گیرد . نکته اصلی کاری که انجام می دهید نیست بلکه دلیل انجام آن است . هدف این است که چیزی را با هم تجربه کنیم و پس از پایان آن احساس کنید که " او به من توجه دارد" این یعنی عشق و برای بعضی آدمها این رساترین صدای عشق است .

 فعالیتهای سازنده مشترک می تواند کارهایی مثل : درست کردن باغچه . تماشای بازار کهنه فروشها . گردش خارج شهر . پیاده روی طولانی . شستن اتومبیل با همدیگر و ... باشد .


عناصر اصلی فعالیت سازنده مشترک اینهاست :

1- حداقل یکی از شما باید خواهان انجام آن باشد

2 - دیگری باید مایل به انجام آن باشد

3 - هر دوی شما بدانید چرا آن را انجام می دهید - برای ابراز عشق از طریق با هم بودن -

 یکی از ثمرات فعالیت های سازنده مشترک این است که مخزن خاطره ای ایجاد می کند که تا سالهای بعد می توان از موجودی آن استفاده کرد . به یاد آوردن قدم زدن کنار ساحل . شکوه ایستادن زیر آبشار پس از یک پیاده روی طولانی . کاشتن گل در باغچه و ... خاطرات عشق هستند خصوصا برای کسی که زبان اصلی عشق او وقت گذاشتن با یکدیگر است .

 اما اگر هر دوی ما خارج خانه کار کنیم کی وقت این فعالیت را خواهیم داشت ؟ ما همانطور که برای نهار و شام وقت پیدا می کنیم برای فعالیتها هم باید وقت پیدا کنیم چون اینها همانقدر برای سلامت و دوام ازدواج ما اساسی اند که غذا برای سلامت جسمی ما . این کار نیاز به برنامه ریزی دارد شاید مجبور باشید از بعضی فعالیتهای فردیتان بگذرید یا کاری که از ان لذت نمی برید انجام دهید ولی بدون شک ارزشش را دارد .

 فایده آن زندگی در کنار همسری است که احساس می کند مورد محبت قرار دارد و می داند ما آموخته ایم که با فصاحت به زبان عشق او سخن بگوییم .

در پست بعدی زبان سوم عشق را شرح خواهیم داد .

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق