خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

انواع شخصیت

در حرف زدن اساسا دو نوع شخصیت داریم . نوع اول بحرالمیت است . بحرالمیت هیچ جا نمی رود . این دریاچه  فقط  رود دریافت می کند چیزی نمی دهد . این نوع شخصیت در سرتاسر روز تجربه ها ، افکار و احساسات بسیاری دریافت می کند . این گونه افراد مخزن عظیمی در وجودشان دارند که این اطلاعات را در آن ذخیره می کنند و از حرف نزدن کاملا خشنودند . در مقابل شخصیت نوع وروره جادو را داریم . در این شخصیت هرچه که وارد دروازه چشم یا گوش شود فورا از دروازه دهان بیرون می آید . اگر کسی در خانه نباشد تا با او صحبت کنند به یک نفر تلفن می کنند و اگر نتوانند کسی را پای تلفن بکشند با خودشان حرف می زنند . زیرا در وجودشان هیچ مخزنی ندارند .


بسیاری از اوقات شخصیت بحرالمیت با شخصیت نوع وروره جادو ازدواج می کند . علت این است که در اولین قرار ملاقات این دو زوج جالبی را تشکیل می دهند و در وتخته کاملا با هم ججور می شود . اگر شما بحرالمیت هستید اصلا لازم نیست فکر کنید که چطور سر صحبت را باز کنید . زیرا او تمام مدت حرف خواهد زد و شما وقتی به خانه برمی گردید با خودتان می گویید " عجب آدم خارق العاده ای " . و اگر وروره جادو باشید باز اوقات خوبی را خواهید داشت چون بحرالمیت ها بهترین شنوندگان دنیا هستند و شما وقتی به خانه برمی گردید با خودتان می گویید " عجب آدم خارق العاده ای" .

اما پس از 5 سال وروره جادو با خود می گوید : من 5 سال با او زندگی کرده ام و هنوز او را نمی شناسم و بحرالمیت می گوید : من او را بیش از حد می شناسم . دلم می خواهد دیگر حرف نزند تا نفس راحتی بکشم . اما خبر خوب این است که بحرالمیت می تواند حرف زدن را یاد بگیرد و وروره جادو گوش دادن را . ما تحت تاثیر شخصیتمان هستیم اما تحت کنترل آن نیستیم . راه حل : هر روز مدتی را با هم بگذرانید و حداقل درباره سه اتفاقی که آن روز افتاده و احساسی که درباره آن دارید حرف بزنید . این حداقل برای یک ازدواج سالم ضروری است . ظرف چند هفته یا چند ماه خواهید یافت که گفتگوی متمرکز بین شما و همسرتان جریان یافته است .

در پست بعدی راجع به یکی دیگر از لهجه های زبان دوم بحث خواهیم کرد .

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق