خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

کلمات فروتنانه

عشق تقاضا می کند . تحکم نمی کند . وقتی با تحکم از همسرم چیزی می خواهم , من والد می شوم و او کودک . به کودک سه ساله می گویند چه کار باید بکند و چکار نکند . اما در ازدواج ما با هم برابریم و هر دو بالغ و بزرگسالیم . مسلما هیچ کداممان کامل نیستیم اما بالغیم .و شریک زندگی هم هستیم .

وقتی شما مودبانه از همسرتان درخواستی می کنید , ارزش و قابلیت او را تایید می کنید . اساسا نشان می دهید او چیزی دارد یا می تواند کاری انجام بدهد که برای شما مهم و ارزشمند است . اما وقتی با تحکم تقاضا می کنید , عاشق نیستید , دیکتاتور هستید .


ممکن است همسرتان تقاضایتان را برآورده کند اما از روی ترس یا هر احساسی به جز عشق . پس درخواست فروتنانه امکان تجلی عشق را خلق می کند در حالیکه تحکم این احساس را از بین می برد .

-------------------------------------------------------------------------------------------

تا اینجا در مورد چند تا از لهجه های زبان اول عشق بحث کردیم .

اگر شما زن یا مردی نیستید که زبان اصلی عشقتان استفاده از کلمات باشد اما فکر می کنید که این زبان عشق همسرتان است دفترچه ای با عنوان « کلمات تاییدآمیز» درست کنید و هرگاه مطلبی می خوانید یا می شنوید کلمات تاییدآمیز آن را یادداشت کنید . بعد از مدتی لیست بلند بالایی در اختیار دارید که برای ابراز عشق به همسرتان می توانید از آن استفاده کنید .

حتی ممکن است بخواهید غیرمستقیم چیزهای مثبتی درباره او بگویید . یعنی زمانی که او حضور ندارد . بالاخره کسی این حرفها را به گوش او می رساند . یا در حضور دیگران از او تعریف کنید . در این صورت در این افتخار با همسرتان شریک می شوید . همچنین می توانید بصورت مکتوب کلام تاییدآمیزتان را برایش بنویسید . این کار این حسن را دارد که بارها و بارها می توان آن را خواند .

و هزاران راه دیگه که خودتون بهتر می تونید کشفش کنید . در پست بعدی زبان دوم عشق رو به شما دوستای خوبم معرفی می کنم . 

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٦ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق