خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

فصل اول - پس از ازدواج چه بر سر عشق می آید ؟

آرزوی عشق رمانتیک ریشه های عمیقی در ساختار روانی ما دارد . تقریبا تمام مجلات معمولی در هر شماره حداقل یک مقاله راجع به چگونگی زنده نگه داشتن عشق پس از ازدواج دارند . کتب زیادی در این باره نوشته شده و برنامه های رادیویی و تلویزیونی به این موضوع پرداخته اند . زنده نگه داشتن عشق در ازدواج یک مسئله جدی است .

اما با وجود تمام این کتب و برنامه ها و مجلات چرا زوجهای اندکی راه زنده نگه داشتن عشق پس از ازدواج را پیدا می کنند ؟

پس از ازدواج چه بر سر عشق می آید ؟


اگر می خواهیم به طور موثری ابراز عشق کنیم باید زبان اصلی عشق همسرمان را بیاموزیم .

چند گروه عمده زبان وجود دارد : ژاپنی چینی اسپانیولی و ... اکثر ما با زبان والدینمان بزرگ می شویم که این زبان مادری یا زبان اصلی ماست . بعد با تلاش زیاد یک زبان دیگز یاد می گیریم که زبان دوم ما می شود . اگر با شخصی ملاقات کنیم که زبان مادریش با زبان ما متفاوت است ارتباط ما محدود می شود . اختلاف زبان در ذات فرهنگ بشری است . اگر بخواهیم با فرهنگهای مختلف ارتباط موثر برقرار کنیم باید زبان کسانی را که در آرزوی برقراری ارتباط با آنها هستیم بیاموزیم .

در حوزه عشق نیز همینگونه است . زبان عشق عاطفی شما و همسرتان ممکن است به اندازه زبان چینی و انگلیسی با هم متفاوت باشد . اگر او فقط چینی بفهمد هرچقدر شما به انگلیسی ابراز عشق کنید او هرگز نخواهد فهمید .

تجربه نشان می دهد که 5 زبان عشق وجود دارد . 5 زبانی که مردم عشق عاطفی را می فهمند و با آن سخن می گویند .

به ندرت زن و شوهری زبان عشق یکسان دارند . وقتی شما زبان اصلی عشق همسرتان را می آموزید و با آن حرف می زنید کلید ازدواج پایدار و پر مهر را کشف کرده اید . اگر همسرمان زبان مادری ما را نمی فهمد ما نمی توانیم روی این زبان تکیه کنیم . اگر می خواهیم محبتی را که به او ابراز می کنیم اخساس کند باید به زبان اصلی عشق او بیان کنیم

 

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ آذر ۱۳۸٧
تگ ها : 5 زبان عشق