خاطرات زندگی من

این وبلاگ به درج خاطرات برداشتها و عقاید شخصی من از زندگی اختصاص دارد .

پاسخ به یک سوال

چند نفر از دوستان که خواننده خاطرات سفر من و همسرم به مالزی  هستند تا چند روز دیگه عازم سفر به این کشور شگفت انگیز هستند . امیدوارم به همتون خوش بگذره و جای مآ رو هم حسابی خالی کنید . چون فکر می کنم خوب نتونستیم زیباییهاشو ببینیم و لازمه که حتما یه بار دیگه بریم  نیشخند . البته اگه عمری باقی باشه . 

امیدوارم اطلاعات من براتون مفید باشه . از من خواسته بودید که اگه مطلبی به ذهنم می رسه بگم . متاسفم از اینکه نمی تونم بقیشو زود براتون بنویسم .

خب سفر چند نوعه : شما برای خرید سفر می کنید ؟ برای دیدن جاهای طبیعی ؟ یا برای دیدن مکانهای تاریخی ؟

وقتی پلان شما مشخص باشه ، انتخاب مکانهای دیدنی با توجه به وقت کم راحت تر میشه . چون می دونید که نمیشه در یکی دو هفته تمام زیباییها رو دید و در واقع باید گلچین کنید .

من و همسرم خرید رو از سفرمون حذف کردیم ( گرچه روز آخر برای خرید سوغاتی خیلی اذیت شدیم ) . حتما می دونید که خرید چقدر وقت گیره و از طرفی مالزی نسبت به امارات از لحاظ خرید کشور گرونیه . اما اگه قصد خرید داشتید مکانهای زیر رو (در KL )معرفی می کنم :

 BB PLAZA و Sungei Wang و LOT 10 در خیابان Bukit Bintang و PETALING STREET و China town و Petronas Twin Towers  Mall و

MINES

نکته ای در مورد آب و هوا :

انتخاب ماه فوریه علاوه بر مصادف بودن این ایام با عید چینی ها مزیت های دیگری هم داشت . از آن جمله بیشترین ساعت روز که حدود 8 ساعت (در KL) می باشد در این ماه از سال بود . در حالیکه الان در ماه نوامبر 5 ساعت است (در پنانگ و لانکاوی 6 ساعت). از لحاظ دمای هوا چندان فرقی نمی کنه و گرمه. ولی برداشتن یک بالاپوش سبک ضرری نداره .   

از آنجاییکه کشورمالزی در منطقه استوایی قرار داره و احتمال بارش بارانهای موسمی زیاده . همراه داشتن چترخالی از لطف نیست .  چون در ماه نوامبر بارش باران در حدود 258 میلیمتره و جزء ماههای پر باران در مالزی محسوب میشه . مقدار این بارش در ماه فوریه 201 میلیمتره . اما جالبه بدونید یکی از خوش شانسیهای ما در مدتی که  در مالزی بودیم این بود که اصلا در شهر بارون نبارید .

 

اگر شما برای دیدن مناظر طبیعی و جنگلهای بکر مالزی سفر می کنید ایالتهای SARAWAK   و SABAH  که در قسمت غربی مالزی هستند دیدنی اند . گرچه در قسمت شرقی هم می تونید جنگلهای تامان نگارا در Kuala Tembling  رو ببینید . همینطور جزایر پنانگ و لانکاوی که طبیعت زیبایی دارندو دریای تمیز و دیدنی و علاوه بر این ورزشهای آبی مثل غواصی و ... انجام بدید .

مالزی دارای تاریخ چند هزار ساله نیست که دارای مکانهای تاریخی خیلی قدیمی باشه ( این کشور جنگلهای چندین هزار ساله داره . ). اما معابد زیبایی داره که هر روزه به اونها بت اضافه می کنند . به نظر من دیدن یکی از آنها کافیه و صرفا معابد آسیای شرقی معروف هستند . و معروفترین و بزرگترین اونها معبد KEK LOK SI در پنانگ است .

 

درآخر باید بگم که خیلی از اسامی که به عنوان جای دیدنی در سایتهای گردشگری نام برده شده ، شاید از نظر ما به عنوان یک مسافر یک هفته ای جالب و قابل دیدن نباشه . کتابخانه ملی ، موزه ها ، مساجد و کلیساها و معابد مختلف .

 

 امیدوارم بتونین از وقتتون خوب استفاده کنید و جاهای بیشتری رو ببینید .

در ضمن مالزی مردم خونگرم و مهربانی داره . با اونها حرف بزنید . و سعی کتید بین مردم باشید تا هر چه بیشتر بتونید لذت ببرید .

 

 

  
نویسنده : مهدخت ; ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٧